Informacyjny Serwis Policyjny
 • Konferencja naukowa „Przecież tylko Polsce służę”

  Zamieszczony 18.10.2019   Śląskie

  Dziś w Auli im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali w siedzibie śląskiej policji odbyła się konferencja naukowa - XXI SPOTKANIE Z HISTORIĄ: „Przecież tylko Polsce służę”. Jej organizatorem był Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Teresa Bracka i Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk. Zebrani goście, w tym Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak, mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów. Konferencja naukowa stanowiła element obchodów 100-lecia utworzenia Policji 1919-2019.

  Czytaj całość

 • Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

  Zamieszczony 18.10.2019  

  Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa, corocznie od 13 lat, 18 października w sposób szczególny obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.

  Czytaj całość

 • Dzień Łącznościowca

  Zamieszczony 18.10.2019  

  Życzenia z okazji Dnia Łącznościowca skierowane przez gen. insp. Jarosława Szymczyka Komendanta Głównego Policji do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji realizujących zadania z zakresu łączności i informatyki.

  Czytaj całość

 • Kapsuła czasu w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu

  Zamieszczony 17.10.2019   Podkarpackie

  Zdjęcia i podpisy funkcjonariuszy przemyskiej policji, gazeta z obchodów Święta Policji oraz lista gości uczestniczących w tych uroczystościach, wykaz policjantów i pracowników jednostki na dzień 17 października 2019 roku - to tylko niektóre z rzeczy, jakie zostały umieszczone w szczelnie zamkniętej kapsule czasu.

  Czytaj całość

 • Otwarcie wyremontowanego Posterunku Policji w Lubichowie

  Zamieszczony 15.10.2019   Pomorskie

  Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Lubichowie po kapitalnym remoncie. Klucze do budynku przekazał Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski, a otrzymał je kierownik posterunku. Zgodnie z tradycją dokonano poświęcenia budynku. W wydarzeniu uczestniczyła kadra kierownicza garnizonu pomorskiego, a otwarcie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących instytucji.

  Czytaj całość

Wybierz Strony