Informacyjny Serwis Policyjny
 • Zapraszamy na Centralne obchody Święta polskiej Policji 2019

  Zamieszczony 23.07.2019   Mazowieckie

  24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy. W tym wyjątkowym i jakże ważnym dla nas roku, tegoroczne, 100. już centralne obchody, przy udziale najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci,odbędą się w Warszawie.

  Czytaj całość

 • Pamięci poległych policjantów

  Zamieszczony 23.07.2019   Mazowieckie

  Każdego roku, jednym z najważniejszych momentów podczas obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska". Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszający i podniosły moment, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. W tym roku uroczystość ta miała wymiar szczególny, gdyż odbyła się w setną rocznicę powołania Policji Państwowej.

  Czytaj całość

 • Wojewódzkie Obchody Święta Policji 2019 na Śląsku połączone z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

  Zamieszczony 22.07.2019   Śląskie

  Za nami Wojewódzkie Obchody Święta Policji połączone z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek. Oficjalna część uroczystości była okazją do awansowania policjantów na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia najbardziej zasłużonych. Gościem honorowym wydarzenia był Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Obchody na Placu Sejmu Śląskiego zakończyła uroczysta defilada, po której odbył się rodzinny festyn. Na jego uczestników czekało wiele atrakcji m.in. interesujące pokazy, stoiska tematyczne oraz wyjątkowy koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  Czytaj całość

 • "Od Policji Państwowej do Policji" - wystawa

  Zamieszczony 22.07.2019   Mazowieckie

  Prezentowana w siedzibie Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP wystawa stanowi przegląd dziejów Policji Państwowej i Policji. Zgodnie z myślą przewodnią eksponowane zostały na niej przedmioty codziennej służby, umundurowanie i dokumenty. Ukazują one nie tylko obraz minionej i współczesnej służby, ale także chlubne postawy wielu funkcjonariuszy. Jest ona hołdem dla wszystkich tych, którzy codzienną, sumienną służbą zapewniali porządek publiczny, a w szczególności tych, którzy za wyznawane wartości zapłacili cenę życia.

  Czytaj całość

 • Obchody Święta Policji w CBŚP

  Zamieszczony 22.07.2019   Mazowieckie

  Dzisiaj policjanci i pracownicy CBŚP w towarzystwie rodzin i przyjaciół obchodzili święto upamiętniające rocznicę powołania Policji Państwowej. Podczas tego wyjątkowego jubileuszu wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz awansowano na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości uczestniczyli m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, przedstawiciele MSWiA, prokuratur oraz służb współpracujących z CBŚP przy zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

  Czytaj całość

Wybierz Strony