Informacyjny Serwis Policyjny
 • #StopNiewolnictwu

  Zamieszczony 20.10.2018   Mazowieckie

  Kilkanaście tysięcy Polaków rocznie wpada w pułapkę współczesnego niewolnictwa. To nie tylko zmuszanie do prostytucji. Rosnąca liczba przypadków dotyczy zniewolenia poprzez pracę. Dziś z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji ruszyła kampania społeczna „S.O.S. przeciw handlarzom i łowcom dusz”. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są również: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Armia Zbawienia i Fakt Gazeta Codzienna. Patronat honorowy objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie.

  Czytaj całość

 • LET4CAP - międzynarodowi specjaliści o misjach

  Zamieszczony 18.10.2018   Pomorskie

  Funkcjonariusze służb porządkowych z państw Unii Europejskiej oraz Gruzji, Mołdawii i Ukrainy zakończyli warsztataty szkoleniowe „Let4Cap”, które odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Spotkanie służyło przygotowaniu funkcjonariuszy do pełnienia misji zagranicznych w ramach działań podejmowanych przez agendy Unii Europejskiej.

  Czytaj całość

 • XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  Zamieszczony 18.10.2018  

  18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

  Czytaj całość

 • Kolejny sukces na koncie raciąskiego policjanta-kulturysty

  Zamieszczony 16.10.2018   Mazowieckie

  Raciąski policjant-kulturysta starszy sierżant Patryk Błocki ma na swoim koncie kolejny sukces. Zajął III miejsce w kategorii Men Physique Evolution Classic w Pucharze Polski IBFF &WPF w Kulturystyce i Fitness, który odbył się w Siedlcach. Teraz przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata na Litwie.

  Czytaj całość

 • Najlepsza mundurowa drużyna kickboxingu w Polsce

  Zamieszczony 16.10.2018   Mazowieckie

  Z 11 medalami indywidualnymi (2 – złotymi, 2 – srebrnymi oraz 7 brązowymi) oraz medalem za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wrócili policjanci Komendy Stołecznej Policji z VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W turnieju rozgrywanym pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, przy współpracy z DSF Kickboxing Challenge, wzięło udział 179 zawodników z 82 różnych jednostek.

  Czytaj całość

Wybierz Strony