Informacyjny Serwis Policyjny

W WSPol pobiegli dla Julki

Zamieszczony Data publikacji 20.03.2017

W Szczytnie rozegrane zostały I Mistrzostwa Szczytna w biegu 12-godzinnym. Wydawałoby się bieg, jak każdy inny. Nic bardziej mylnego, bowiem temu wydarzeniu przyświecał szczytny cel – zebranie pieniędzy na rehabilitację i zakup niezbędnego sprzętu dla cierpiącej na bardzo rzadką chorobę Julii Buczko. W akcji nie mogło zatem zabraknąć reprezentantów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

18 marca 2017 r. o godz. 6.00 w Szczytnie rozpoczęły się I Mistrzostwa Szczytna w biegu 12-godzinnym. Mimo złej pogody, na starcie stanęło blisko 170 zawodników. Byli wśród nich zarówno zawodowcy, jak i amatorzy biegania. Na informację o organizacji zawodów zareagowali również policjanci, pracownicy, studenci oraz kursanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Entuzjastów biegów nie zabrakło, tym bardziej, że Mistrzostwa miały charakter charytatywny.

Organizatorzy biegu – Klub Biegacza Jurund Szczytno – postanowił połączyć dobre z pożytecznym. Znalazł sponsora, który zadeklarował się wspomóc Julię Buczko, wnuczkę emerytowanego policjanta WSPol, która potrzebuje pieniędzy na niezbędny sprzęt, leczenie oraz intensywną rehabilitację.

Julia Buczko cierpi na bardzo rzadką chorobę – Holoprosencefalie – polegającą na braku podziału mózgowia na półkule. Ponadto choruje na mózgowe porażenie dziecięce i małogłowie.

Konsekwencją tych chorób jest znaczne opóźnienie w rozwoju psychomotorycznym. Julia nie potrafi mówić, siedzieć, chodzić. Jest całkowicie zależna od innych, dlatego liczy się każda pomoc.

Jak to zrobić? Chociażby przekazując 1% podatku na rzecz Julki, podopiecznej organizacji pożytku publicznego: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS: 0000037904 (rubryka 137), cel szczegółowy 22679 Julia Buczko (rubryka 139).

WSPol

  • uczestnicy biegu charytatywnego
  • uczestnicy biegu charytatywnego
  • uczestnicy biegu charytatywnego
  • uczestnicy biegu charytatywnego
  • uczestnicy biegu charytatywnego
  • uczestnicy biegu charytatywnego
 
powrót
drukuj