Informacyjny Serwis Policyjny

Dzielnicowy na wyciągnięcie ręki

Zamieszczony Data publikacji 18.04.2017

Chorzowscy dzielnicowi wraz z uczniami klasy mundurowej, chcąc promować łatwiejszy kontakt mieszkańców ze stróżami prawa, rozdają w swoich rejonach służbowych materiały promocyjne. Zachęcają one do skorzystania z nowatorskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Jednocześnie uczniowie przekazali mieszkańcom Chorzowa specjalnie przygotowane dla nich ulotki, informujące jak nie paść ofiarą przestępstwa w okresie świątecznym.

W trakcie działań profilaktycznych chorzowscy dzielnicowi oraz uczniowie klasy mundurowej wskazywali mieszkańcom, że priorytetem działań policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowa  Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacja „Moja Komenda”. Mundurowi oraz młodzież informowali obywateli, że nowatorskie narzędzia pozwalają na poznanie problemów i opinii mieszkańców, jak również ułatwiają kontakt ze stróżami prawa.

Chorzowscy dzielnicowi, dzięki pomocy uczniów klasy mundurowej, mogli dotrzeć do szerokiej grupy mieszkańców w swoich rejonach służbowych, rozdając specjalnie przygotowane dla nich materiały informacyjne przygotowane przez MSWiA. Stróże prawa rozdawali ulotki w spółdzielniach mieszkaniowych, zawieszali je na tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych oraz w gablotach z ogłoszeniami znajdującymi się przy parafiach.

Zaproponowane obywatelom nowoczesne rozwiązania w znaczny sposób ułatwią kontakt z policją, jak również mieszkańcy będą mieli bezpośredni wpływ na działania stróżów prawa i na to, co dzieje się w ich otoczeniu, z pewnością poczują się bezpieczniej. Dla mundurowych ważne jest też to, aby mieszkańcy znali swoich dzielnicowych i zgłaszali im problemy związane z bezpieczeństwem. Policjanci, wychodząc także naprzeciw użytkownikom urządzeń mobilnych, proponują szybkie i proste w obsłudze rozwiązanie jakim jest aplikacja „Moja Komenda” dzięki której każdy bez problemu odnajdzie najbliższą jednostkę policji oraz swojego dzielnicowego z jego numerem telefonu. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego.

Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rejon. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z policjantem wystarczy jedno kliknięcie.

Źródło: KWP Katowice


 

  • dzielnicowi w trakcie odprawy
  • dzielnicowy i uczniowie klasy mundurowej
  • dzielnicowy i uczniowie klasy mundurowej
  • policjantka przypina plakat akcji
  • dzielnicowy i uczniowie klasy mundurowej w trakcie rozmowy z przechodniami
  • policjant wręcza kobiecie ulotkę
 
powrót
drukuj