Informacyjny Serwis Policyjny

Policjanci ze Strumienia mają wsparcie znanych olimpijczyków

Zamieszczony Data publikacji 30.05.2017

Policjanci ze strumieńskiego komisariatu, którzy wystartują na rowerach szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego mają wsparcie znanych sportowców z powiatu cieszyńskiego. Podczas pierwszego etapu w sztafecie będzie im towarzyszył znany i utytułowany polski kolarz Sławomir Kohut. Kolejny znany olimpijczyk Adam Małysz na swoim facebookowym profilu udostępnił artykuł o policyjnej wyprawie.

Już za dwa dni w czwartek 1 czerwca o 7.00 rano spod siedziby strumieńskiego komisariatu na rowerach wyjadą dwaj policjanci. Mundurowi wyruszają w daleką trasę o długości 1234 km. W ciągu 14 dni wyprawy policjanci zamierzają odwiedzić 129 jednostek Policji na terenie całego garnizonu śląskiego. Głównym celem wyprawy będzie zbiórka pieniędzy na operację i leczenie 16- letniej Wiktorii Gruszki, córki naszego kolegi - dzielnicowego Grzegorza Kacana z KP w Pyskowicach. Więcej o całym przedsięwzięciu można przeczytać tutaj.

Podczas pierwszego etapu na starcie pojawi się także Sławomir Kohut z klubu JBG 2 team. Pochodzący z Pogórza znany polski kolarz, olimpijczyk z Aten, specjalista od jazdy na czas. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w tej konkurencji: złoty, srebrny, brązowy. Zdobył również złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego podczas tych zawodów. Sławomir Kohut pojedzie z policjantami aż do mety pierwszego etapu w Rajczy.

Kolejny znany sportowiec Adam Małysz z Wisły wczoraj na Facebook’u udostępnił dla swoich fanów artykuł o policyjnej wyprawie Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego. Olimpijskie wsparcie w rzeczywistości oraz internecie przyda się bardzo policjantom, którym kibicują również wszyscy policjanci w śląskim garnizonie.

Powodzenia!

(KWP Katowice)

 

  • zdjęcie z facebooka
  • Sławomir Kohut
  • Sławomir Kohut
 
powrót
drukuj