Informacyjny Serwis Policyjny

Badania wśród poszkodowanych i weteranów formacji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Zamieszczony Data publikacji 07.07.2017
  • broszura pierwsza strona
  • broszura druga strona

Szanowni Państwo,

Prowadzę badania wśród poszkodowanych i weteranów formacji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Przedmiotem badań są zaburzenia wzrokowo - funkcjonalne spowodowane urazowym łagodnym i umiarkowanych uszkodzeniem mózgu (mTBI / moderate TBI); których skutkiem są między innymi zaburzenia widzenia, równowagi, orientacji, czytania, koncentracji. Badania wskazują również na wyższy współczynnik występowania PTSD wśród poszkodowanych.

Pierwszy etap polega na wypełnieniu ankiety. Następnie wśród osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w badaniach klinicznych przeprowadzone zostaną badania.

Są to pierwsze tego typu badania w Polsce. Dzięki badaniom przesiewowym, możliwe jest wychwycenie zaburzeń mogących poddać się rehabilitacji, a także pomóc osobą, które mimo występowania zaburzeń nie zostały w pełni zrehabilitowane. Badania kładą nacisk na aspekt funkcjonalny, co różni je od przeprowadzonych w ubiegłych latach projektów badawczych. Neurorehabilitacja optometryczna nie jest nowością. Protokoły multidyscyplinarnej neurorehabilitacji wspomnianych zaburzeń np. w Stanach Zjednoczonych czy Danii opierają się na współpracy z optometrystą.

Bardzo proszę o pomoc w mojej pracy, a zarazem pomoc w promocji nowych możliwości rehabilitacji poszkodowanych.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH: Nie proszę o DANE KONTAKTOWE. Ankietę można wypełnić w 100% anonimowo, jeżeli dana osoba nie chce brać udziału w badaniach klinicznych.


Z poważaniem,

Bartosz Szeleżyński

Optometrysta NO15111
Fundacja Sprzymierzeni GROM
 

 

 

Pliki do pobrania

Tagi: badanie
powrót
drukuj