Informacyjny Serwis Policyjny

Rowerowa drużyna Laury dotarła do celu

Zamieszczony Data publikacji 06.09.2017

Był to zwykły odruch serca – wsiąść na rower i powiedzieć całej Polsce o nienarodzonej jeszcze dziewczynce, która potrzebuje pomocy. Im się udało – teraz kolej na nas. Każdy może wpłacić na konto fundacji niezbędne środki na operacje i rehabilitację Laury. Wielkie podziękowania dla policjantów, którzy naszej rowerowej drużynie udzielili wsparcia na trasie.

Choć „z przebojami”, to wczoraj dojechali do celu. Nie obyło się bez awarii sprzętu i drobnych kontuzji. Błażej, Łukasz, Radek i Rafał wylądowali na plaży w Świnoujściu. 5 dni na rowerach obfitowało w przygody i miłe momenty. Nasi kolarze szczególną wdzięczność wyrażają wobec policjantów z woj. dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. To oni udzielali im gościny na trasie oraz zapewniali noclegi.

Akcja policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu miała jeden główny cel. Dlatego teraz przypominamy, od czego wszystko się zaczęło:

Przemysław Biel jest policjantem Komisariatu I Policji w Opolu. Nasz kolega walczy o życie swojej nienarodzonej córki Laury. Maleńka jest w brzuchu mamy bezpieczna, bo serce mamy utrzymuje przy życiu serduszko Laury. Natomiast jeśli zaraz po urodzeniu, nie przejdzie kosztownej operacji, dziewczynka umrze. Jeśli możemy, pomóżmy naszemu koledze i jego rodzinie.

Mama Laury: "Przecięcie pępowiny - chwila, która dla innych oznacza magię, dla mojego dziecka może oznaczać śmierć. Z chwilą, kiedy płuca mojej córki wypełni pierwszy haust powietrza, rozpocznie się walka o jej życie! Jeśli 4 października nie będę w klinice w Munster, Laura umrze na moich oczach. Jeśli pomoc nie przyjdzie na czas, stracę moje dziecko. Noszę ją pod sercem, czuję jej ruchy w każdej chwili. Wiem, że ona jest, że mnie słyszy. Teraz, w moim brzuchu, jest bezpieczna. Moje serce bije i utrzymuje przy życiu serduszko Laury - malutkie i za słabe, by mogła żyć…"

Każdy kto chce pomóc nienarodzonej jeszcze Laurze, może wpłacać pieniądze na konto fundacji:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
nr konta: Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułu wpłaty : "1043 POMOC DLA LAURY BIEL. 600 KM DLA LAURY"

Lub kliknij tutaj►


Źródło: KWP Opole

 

  • koszulka i pamiątkowe monety
  • uczestnicy rajdu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
  • napis na piasku 600 km dla Laury
 
powrót
drukuj