Informacyjny Serwis Policyjny

Śląscy policjanci na mecie Grom Challenge

Zamieszczony Data publikacji 11.09.2017

Sierżant sztabowy Marcin Michalik z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wraz ze swoim kolegą, starszym sierżantem Michałem Paligą z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, stanęli na mecie tegorocznej edycji ekstremalnego biegu terenowego Grom Challenge. To ekstremalny bieg terenowy, sprawdzający granice wytrzymałości uczestników.

Była to już V edycja GROM Challenge. Ideą zawodów – zapoczątkowanych w 2013 roku – jest popularyzacja służby wojskowej, patriotyzmu i unikalna szansa doświadczenia wybranych elementów prawdziwej selekcji na trasie przygotowanej przez komandosów GROM.

Grom Challenge jest ekstremalnym biegiem terenowym, dzięki któremu jego uczestnicy mogą sprawdzić granice swojej wytrzymałości. Nie ma mowy o taryfie ulgowej, Grom Challenge zweryfikuje siłę charakteru każdego startującego. Na trasie czekają wymagające przeszkody, zadania nad którymi trzeba pracować przez cały bieg oraz ciężkie punkty kontrolne, na których umiejętności uczestników są weryfikowane przez komandosów GROM. To wszystko na trasie, która z roku na rok zmienia się i zaskakuje uczestników nowościami. Trasa przebiegała w miejscu, w którym jeszcze do niedawna szkolili się i szlifowali swoje umiejętności żołnierze GROM.

Na mecie tegorocznej edycji biegu stanęli policjanci ze śląskiego garnizonu. Sierż. szt. Marcin Michalik wraz ze swoim partnerem biegowym- st. sierż. Michałem Paligą. Pokonanie tej wyczerpującej, 25-kilometrowej trasy zajęło im 5 godz. i 15 min. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników była konieczność biegu w wysokich butach wojskowych, długich spodniach "moro" oraz z 25-litrowym plecakiem, w którym znajdował się specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany na poszczególnych punktach kontrolnych.

Źródło: KWP Katowice

 

 

 

  • medal zawodów
  • Sierżant sztabowy Marcin Michalik i sierżant Michał Paliga wraz z innym uczestnikiem biegu terenowego Grom Challenge
  • Sierżant sztabowy Marcin Michalik i sierżant Michał Paliga
 
powrót
drukuj