Informacyjny Serwis Policyjny

Komendant CBŚP na konferencji prasowej w Czechach

Zamieszczony Data publikacji 15.09.2017
„Chciałem podziękować Policji czeskiej i słowackiej za niesamowitą współpracę, która jest już tradycją naszych służb ...”– takimi słowami rozpoczął swoją wypowiedź Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Kamil Bracha podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Ostrawie w Czechach. Szefowie służb biorących udział w konferencji z Polski, Czech i Słowacji podsumowali wielomiesięczne wspólne działania, które doprowadziły do rozbicia międzynarodowej, zorganizowanej narkotykowej grupy przestępczej.

W środę w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji morawskoślaskiego województwa, odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozbicia przez Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i służbami z Czech, Słowacji, Ukrainy oraz Europolu międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy są podejrzani o wyprowadzanie leków z legalnego obrotu, odzyskiwanie z nich pseudoefedryny i produkcję metamfetaminy.

W konferencji wzięli udział: Dyrektor Centralnego Biura Antynarkotykowego Policji Republiki Czeskiej, płk Jakub Frydrych, Dyrektor Narodowego Wydziału Antynarkotykowego Narodowej Agencji Kryminalnej Komendy Głównej Policji, płk Eduard Matanin oraz Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, insp. Kamil Bracha. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem dziennikarzy czeskich, którzy byli zaciekawieni sposobem działania grupy, ale także informacjami, jak wygląda przestępczość narkotykowa oraz zwalczanie jej w Polsce, Czechach i Słowacji. Na wszystkie pytania udzielali odpowiedzi szefowie poszczególnych służb biorących udział w konferencji. Komendantowi Centralnego Biura Śledczego Policji w konferencji prasowej w Ostrawie, towarzyszył Naczelnik Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie CBŚP, mł. insp. Piotr Janowski.

O sprawie pisaliśmy w art. pt.: „Rozbity międzynarodowy gang narkotykowy“.

  • Konferencja prasowa w Ostrawie w Czechach
  • Konferencja prasowa w Ostrawie w Czechach
  • Konferencja prasowa w Ostrawie w Czechach
 
powrót
drukuj