Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

XIV Maraton Komandosa

Zamieszczony Data publikacji 29.11.2017
  • plakat imprezy

25 listopada br. w Lublińcu pod patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbył się XIV Maraton Komandosa. Organizatorem biegu był Wojskowy Klub Biegacza "Meta" z Lublińca z Jednostki Wojskowej Komandosów. W tym najtrudniejszym maratonie w Polsce brali udział również policjanci.

Pół tysiąca maratończyków – w tym elita polskich biegaczy długodystansowych – stanęła, 25 listopada br., na trasie XIV Maratonu Komandosa w Lublińcu. Lubliniecki bieg uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na tym historycznym dystansie. Trasa maratonu wyjątkowo trudna, terenowa, a uczestnicy muszą biec w pełnym umundurowaniu, butach typu wojskowego i dodatkowo z 10-kilogramowym plecakiem.

W tegorocznej edycji zwyciężył porucznik Piotr Szpigiel z 9. Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa, wśród kobiet – Patrycja Bereznowska – mistrzyni świata w biegach 24-godzinnych.

Wśród uczestników morderczego biegu nie zabrakło policjantów, których reprezentowało 52 zawodników z jednostek z całej Policji. W kategorii Policja na podium stanęli:

  • I miejsce – mł. asp. Jacek Michulec, KPP Żywiec,
  • II miejsce – kom. Matusz Pałys – SP Piła,
  • III miejsce – mł. insp. Łukasz Wiliński, BMWP KGP.

Wszystkim uczestnikom tego niezwykle trudnego maratonu gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

KGP

 

Tagi: sport
powrót
drukuj