Informacyjny Serwis Policyjny

Puchar Polski Służb Mundurowych w rękach kieleckiego policjanta

Zamieszczony Data publikacji 14.05.2018
W miniony weekend, w Dzierżoniowie spotkali się najsilniejsi mundurowi, aby stoczyć rywalizację o II Puchar Polski Służb Mundurowych. W kategorii do 100 kg zwyciężył funkcjonariusz z Komisariatu Policji III w Kielcach, który podniósł ciężar o wadze 220 kg. To już kolejne trofeum na koncie kieleckiego policjanta, zdobyte w wyciskaniu sztangi leżąc.

Funkcjonariusz pełni na co dzień służbę jako policjant pionu kryminalnego w Komisariacie Policji III w Kielcach. Stróżem prawa jest od 13 lat, jednak blisko dekadę temu rozpoczął przygodę z wyczynowym sportem. Na co dzień trenuje podnoszenie ciężarów. Od 6 lat startuje z powodzeniem w zawodach krajowych i międzynarodowych.

W minioną niedzielę kielecki policjant wziął udział zawodach o II Puchar Polski Służb Mundurowych, które odbyły się w Dzierżoniowie. W swojej kategorii wagowej (do 100 kg) okazał się najsilniejszy, wyciskając sztangę z obciążeniem 220 kilogramów. Drugiego zawodnika pokonał o 10 kg, trzeciego o 15 kg. Tym samym zdobył Puchar Polski, pokonując przedstawicieli innych służb mundurowych z terenu całego kraju. Gratulujemy!

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Kielecki policjant na podium
  • Kielecki policjant na podium
 
powrót
drukuj