Informacyjny Serwis Policyjny

"…Służyć wiernie narodowi…" Ślubowanie lubuskich policjantów

Zamieszczony Data publikacji 19.11.2018
O kolejne osoby zwiększył się lubuski garnizon po przyjęciu nowych stróżów prawa. Po uroczystym ślubowaniu policyjni adepci trafią do Słupska na szkolenie podstawowe, aby za kilka miesięcy być w pełni przygotowanym do służby społeczeństwu. Do końca tego roku w szeregach lubuskiej Policji czekają miejsca dla kolejnych funkcjonariuszy.

Kolejna grupa policjantów złożyła w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. ślubowanie, wypowiadając słowa przesięgi. Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi jednostek w Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Świebodzinie, Wschowie oraz Oddziałów Prewencji. Policjantom towarzyszyli najbliżsi. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń. Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą lubuskiej Policji. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – Dyrektor Biura Wojewody Waldemar Gredka. Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak: „... Każdy z Was podjął się służby na rzecz drugiego człowieka. Pełnijcie ją tak, aby nie zawieść pokładanych w Was nadziei oraz zasłużyć na szacunek społeczeństwa i przełożonych. Jestem przekonana, że kierując się uczciwością, odwagą i ofiarnością będziecie wzmacniać, rozwijać i aktywnie współtworzyć nasze szeregi. Z wielką radością przyjmujemy Was w nasze szeregi i z wielką radością przyjmuje Was społeczność Ziemi Lubuskiej. Pamiętajcie, że służyć to ofiarować coś z siebie innym, to być oddanym. Strzeżcie wzorowo porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej. Życzę Wam wielu sukcesów i zasłużonych awansów. Powodzenia!

Młodzi policjanci 21 listopada rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. W Szkole Policji w Słupsku spędzą najbliższe sześć miesięcy. Po powrocie będą pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

st. sierż. Mateusz Sławek

 

Ładowanie odtwarzacza...
 
powrót
drukuj