Informacyjny Serwis Policyjny

PRAWOSŁAWNE OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA POLICJI

Zamieszczony Data publikacji 21.11.2018
Dziś, o godzinie 17.00 w cerkwi pod wezwaniem Świętej Sofii – Mądrości Bożej Hagia Sophia przy ulicy Trawiastej w Białymstoku zostało odprawione nabożeństwo dziękczynne „Molebień" w związku z Obchodami Święta Patrona Policji Świętego Michała Archanioła.

Nabożeństwo sprawowane było przez Jego Ekscelencję Biskupa Supraskiego Andrzeja. Uroczystość miała charakter patriotyczno-religijny, a jej gospodarzem był Prawosławny Kapelan Podlaskiej Policji Ksiądz Anatol Konach. 

W nabożeństwie udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wraz z Zastępcą podinspektorem Jackiem Tarnowskim oraz komendanci miejscy i powiatowi województwa podlaskiego, a także funkcjonariusze i pracownicy Policji.

Na nabożeństwie nie zabrakło również policyjnej kompanii honorowej oraz pocztów sztandarowych z garnizonu podlaskiego. Zebrani modlili się w intencji policjantów, pracowników policji i ich rodzin. Na zakończenie Jego Ekscelencja Biskup Andrzej w ciepłych słowach podziękował funkcjonariuszom za ich ofiarną i trudną służbę. Podkreślił, że docenia bardzo ważną rolę Policji w społeczeństwie, zaś Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz podziękował Jego Ekscelencji bp Andrzejowi za wsparcie duchowe, tak bardzo potrzebne funkcjonariuszom w codziennej służbie.

Obchody święta patrona Policji swoją obecnością i śpiewem uświetnił chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz chór parafialny.

 
powrót
drukuj