Informacyjny Serwis Policyjny

Hala sportowa na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi otwiera swoje podwoje

Zamieszczony Data publikacji 20.07.2010
19 lipca o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71. Na uroczystość przybyło Kierownictwo Łódzkiego Garnizonu Policji z insp. Markiem Działoszyńskim na czele oraz znamienici goście, a wśród nich Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, vice Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i vice Prezydent Miasta Łodzi Wiesława Zewald, a także oficerowie ukraińskiej Milicji goszczący w Łodzi na zaproszenie polskich kolegów.

Hala sportowa została gruntownie przebudowana i rozbudowana. Prace remontowe rozpoczęły się w listopadzie 2009 roku. Dzięki przebudowie zwiększyła się kubatura pomieszczenia z 6690 metrów sześciennych do 7727 oraz powierzchnia użytkowa z 1074 metrów kwadratowych na 1316. Dobudowano część parterową o powierzchni użytkowej 242m² z przeznaczeniem na szatnie męskie, szatnie dla ćwiczących kobiet, siłownię i magazyny sprzętu. Część istniejąca została poddana kompleksowej modernizacji. Obiekt doposażono w sprzęt specjalistyczny i kwaterunkowy. Koszt inwestycji wyniósł 3.754.240 złotych – pieniądze wyasygnowano z funduszy przeznaczonych na modernizację Policji.

Bezpośrednio po uroczystym otwarciu, w hali rozegrano towarzyskie mecze koszykówki pomiędzy drużynami reprezentującymi Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski i Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Źródło: KWP Łódź
 

 
Tagi: sport
powrót
drukuj