Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Charytatywna wyprawa dla Jasia na 100-lecie powstania Policji. I Ty możesz pomóc.

Zamieszczony Data publikacji 24.04.2019
  • plakat z napisem Wyprawa dla Jasia oraz logami organizatorów wyprawy

Już 27 kwietnia br. dwaj tyscy policjanci ruszą w charytatywną „Wyprawę dla Jasia”. Celem akcji jest wsparcie rehabilitacji i leczenia 6-letniego chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wyprawa ma charakter nie tylko charytatywny, ale ma także na celu uczczenie 100. rocznicy utworzenia Policji. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w inicjatywę. Każdy może pomóc!

Wyprawę zainicjowali dwaj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą tyskiej komendy. Łącząc pasje do sportu i zamiłowanie do gór, postanowili przemierzyć Główny Szlak Beskidów, który mierzy ponad 500 km. Chcąc wspomóc 6-letniego Jasia, syna jednego z tyskich policjantów, funkcjonariusze postanowili nadać wyprawie charakter charytatywny. U chłopca stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia.

Przedsięwzięcie zakłada, że stróże prawa przemierzą Główny Szlak Beskidów w ciągu maksymalnie 19 dni. Założeniem jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł. za każdy przebyty kilometr. Stróże prawa ruszą już niebawem, bo 27 kwietnia 2019 roku z miejscowości Wołosate. Wyprawę mundurowi planują zakończyć 15 maja w Ustroniu.

Trasa wyprawy dla Jasia będzie przebiegała również przez Beskid Sądecki. W poniedziałek 6 maja (10 dzień) policjanci zamierzają pokonać odcinek Jaworzyna Krynicka-Rytro, a następnego dnia wyruszą z Rytra w kierunku Krościenka nad Dunajcem.

Zachęcamy wszystkich policjantów (i nie tylko) do włączenia się do marszu na poszczególnych odcinkach trasy, co z pewnością doda funkcjonariuszom otuchy i motywacji podczas realizacji celu. Ich wysiłek będzie szczególną formą uczczenia przypadającej w tym roku 100. rocznicy utworzenia Policji.

Każdy może także pomóc wpłacając dowolną kwotę na rehabilitację i leczenie Jasia.

W inicjatywę włączył się również Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać kwoty na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Jaś jest podopiecznym fundacji "Gwiazda Nadziei", gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się w załączniku.
 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Tychach


 

powrót
drukuj