Informacyjny Serwis Policyjny

Nowy sprzęt pomorskiej Policji

Zamieszczony Data publikacji 13.11.2008
Jeszcze w tym roku pomorscy policjanci wzbogacą się o ponad 100 samochodów, motocykle, wideorejestratory i inny sprzęt niezbędny w codziennej służbie. Część tego sprzętu trafiła właśnie do garnizony pomorskiego.

Dzisiaj na parking komendy wojewódzkiej Policji w Gdańsku wjechały kie sorrento i ople vivaro. To część zamówień realizowanych przez pomorską Policję. Już na przełomie października i listopada dwie terenowe kie trafiły do komend powiatowych w Człuchowie i Wejherowie. Wiadomo, że nowe samochody służbę będą pełnić w Szemudzie i Przechlewie ponieważ te gminy współfinansowały zakup nowych samochodów wykładając po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pięć kolejnych terenowych aut trafi do jednostek w Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Pucku i Kartuzach. Każda z komend naszego województwa otrzyma również nieoznakowane furgony opel vivaro. Komenda wojewódzka Policji w Gdańsku zakupiła 23 takie samochody.

Jeszcze przed świętami na drogi całego Pomorza wyjedzie około 80 nowych oznakowanych radiowozów. Dla pomorskiego garnizonu, który posiada ponad 900 samochodów to potężny zastrzyk nowych pojazdów. Kolejna partia aut trafi na Pomorze już w maju 2009 r. Kie cee’d wygrały większość przetargów realizowanych przez Policję w Polsce i niedługo mogą stać się najpopularniejszym radiowozem nad Wisłą, który ma szansę zastąpić symbolicznego poloneza.

W ręce policjantów trafi także 8 motocykli yamacha. Póki co maszyny stacjonować będą w komendzie wojewódzkiej, jednak na pewno najpóźniej na wiosnę trafią do jednostek w terenie. Komenda czeka także na dostawę i montaż kolejnych 7 wideorejestratorów. Wszystkie zostaną zainstalowane w vw passatach, które kupiono już wcześniej.

Ponadto funkcjonariusze z pomorskiego garnizonu otrzymają 100 aparatów cyfrowych, tysiąc latarek halogenowych nowej generacji i 800 masek gazowych.

 

 
Tagi:
powrót
drukuj