Informacyjny Serwis Policyjny

Wydatki Policji na ochronę Mariusza T.

Zamieszczony Data publikacji 12.02.2014
Minister spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz na antenie radia RMF FM poinformował, że za ochronę Mariusza T. zapłaci państwo. - To nie będą wielkie pieniądze. To wydatki ekstra, które jednak spokojne zmieszczą się budżecie policyjnym - dodał szef MSW. Odpowiadając na pytanie kto odpowie, jeśli Mariusz T. znów zaatakuje powiedział, że trzeba zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. - Wydałem Policji polecenia. Policja przygotowuje się od miesięcy. Jestem przekonany, że dadzą sobie radę - zapewnił.

11 lutego br. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że ochrona Mariusza T. podyktowana jest bezpieczeństwem ludzi, bezpieczeństwem lokalnych społeczności i bezpieczeństwem człowieka.

- Działając na mocy prawa, Policja ma za zadanie chronić bezpieczeństwo obywateli. Realizując to zadanie, korzystamy z wszystkich możliwych, prawem przewidzianych środków, zawsze w imię wyższego celu, jakim jest ochrona człowieka przed bezprawnymi zamachami na jego życie, zdrowie czy inne dobra – napisał szef Policji.

Wyjaśnił, że ochrona Mariusza T. będzie wymagała zaangażowania wielu policjantów i  zaangażowania specjalnych środków Policji, ale w obecnej sytuacji Policja - jak zaznaczył - takie koszty musi ponieść.

Zobacz: Oświadczenie Komendanta Głównego Policji
 

 
Tagi: ochrona
powrót
drukuj