Informacyjny Serwis Policyjny

Uroczystość wręczenia nominacji generalskich oficerom Policji

Zamieszczony Data publikacji 21.07.2014
21 lipca 2014 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty mianowania na stopnie generalskie funkcjonariuszom Policji. Awanse zostały nadane z okazji zbliżającego się Święta Policji, obchodzonego 24 lipca.

Na stopień generalnego inspektora Policji awansowany został:

  • nadinsp. Marek Działoszyński – Komendant Główny Policji.

Na stopień nadinspektora awansowani zostali: 

  • insp. Jarosław Szymczyk – Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach,

  • insp. Dariusz Banachowicz – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi,

  • insp. Wojciech Ołdyński – Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu.

 

Podczas uroczystości Bronisław Komorowski podkreślił, że w Polsce żyje się coraz lepiej i coraz bezpieczniej, także pod względem jakości funkcjonowania Policji. - Zmienia się stosunek do Policji, jest coraz większe przekonanie o profesjonalizmie i szacunku, autorytecie i nowoczesności funkcjonowania - mówił prezydent. Dodał, że Policja jest gwarantem bezpieczeństwa obywateli.

Trzej awansowani na pierwszy stopień generalski w Policji - nadinspektora - otrzymali szable od szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, a komendant główny - pamiątkową paterę.

 

Sylwetki mianowanych:

Nadinsp. Marek Działoszyński – ur. 19 czerwca 1962 r. w Trzebiatowie. W Policji służy od 29 lat, na stopień nadinspektora mianowany 3 listopada 2011 r. Na stanowisko Komendanta Głównego Policji powołany aktem Prezesa RM z dn. 4 stycznia 2012 r. Jest doktorem nauk prawnych (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) i absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Akademii Spraw Wewnętrznych w Szczytnie (obecnie Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie). W trakcie służby odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, Złotą Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej oraz Brązowym i Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.
Insp. Jarosław Szymczyk – ur. 21 marca 1970 r. w Katowicach. W Policji służy od 24 lat, na stopień inspektora mianowany 24 lipca 2011 r. Na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach powołany został decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych  z dn. 13 lutego 2012 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, a swoją wiedzę pogłębiał na specjalistycznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą. W trakcie służby odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.
Insp. Dariusz Banachowicz – ur. 6 maja 1962 r. w Łodzi. W Policji służy od 31 lat, na stopień inspektora mianowany 11 listopada 2011 r. Na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi powołany został decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych  z dn. 13 lutego 2012 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, a swoją wiedzę pogłębiał na specjalistycznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą. W trakcie służby odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.
Insp. Wojciech Ołdyński – ur. 6 stycznia 1967 r. w Węgorzewie. W Policji służy od 23 lat, na stopień inspektora mianowany 24 lipca 2009 r. Na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu powołany został decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych  z dn. 18 marca 2013 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, a swoją wiedzę pogłębiał na specjalistycznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą. W trakcie służby odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Zdjęcia: Marek Krupa

 
powrót
drukuj