Informacyjny Serwis Policyjny

Uroczyste wręczenie sztandaru dla komendy w Jaworze

Zamieszczony Data publikacji 08.09.2014
7 września 2014 r. to ważny dzień dla jaworskich policjantów. Tego dnia odbyło się wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze. W uroczystościach wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

Uroczystości zainaugurowała msza święta, która w intencji policjantów i pracowników jaworskiej Policji została odprawiona w Kościele p.w. św. Marcina. Następnie w asyście Kompanii Honorowej Policji, pododdziału złożonego z jaworskich policjantów, orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i towarzyszących pocztów sztandarowych wszyscy zebrani przemaszerowali ulicami miasta na jaworski Rynek, gdzie o godz. 14.00 rozpoczęła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji.

Sztandar został ufundowany przez Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru, który został zawiązany w grudniu 2013 roku. Zrzeszał on m.in. przedstawicieli samorządów lokalnych na czele z przewodniczącym – starostą jaworskim.

Komendant Powiatowy Policji w Jaworze podziękował darczyńcom, członkom komitetu oraz wszystkim, którzy okazali wsparcie przy realizacji tego przedsięwzięcia. Przypomniał też, że służba w Policji to przede wszystkim służba społeczeństwu, które oczekuje od nas profesjonalizmu, uczciwości i rzetelności. Na zakończenie swojego wystąpienia komendant zapewnił, że Policja dołoży wszelkich starań, by nie zawieść pokładanego w niej zaufania.

W dalszej części uroczystości odczytane zostały akty nadania i wręczenia sztandaru. Po ceremonii wbicia gwoździ honorowych odbyło się poświęcenie sztandaru, a następnie jego uroczyste przekazanie komendantowi powiatowemu, który po prezentacji przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu.

Komendant Główny Policji w swoim przemówieniu podkreślił, że sztandar to godność, która nie może być naruszana i honor, który zawsze powinien być obecny na policyjnych mundurach.

Podczas uroczystego apelu miało również miejsce wręczenie odznaczenia państwowego. Brązowy medal „Za Zasługi dla Policji” z rąk Komendanta Głównego Policji odebrał burmistrz Jawora Artur Urbański.

 
powrót
drukuj