Informacyjny Serwis Policyjny

Szczepienia dla policjantów

Zamieszczony Data publikacji 17.10.2014
Około 200 policjantów z Komendy Stołecznej Policji wzięło udział w programie bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie. Wśród funkcjonariuszy, którzy chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko zachorowania i powikłań pogrypowych, byli policjanci m.in. OPP, WOPD, WWP, WRD, Wydziału Konwojowego oraz komisariatów specjalistycznych Policji. Szczepienia zostały wykonane w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Chętni zgłaszali się do zorganizowanego w KSP punktu szczepień i po zakwalifikowaniu przez prowadzącego badanie lekarza mogli przyjąć szczepionkę. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem stołecznych funkcjonariuszy, niektórzy już dziś deklarowali chęć zaszczepienia się przeciwko grypie także w kolejnych latach.

Idea Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy i Społeczna Kampania Informacyjna realizowana w jego ramach spotkały się z aprobatą ponad 30 instytucji, w tym Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH, Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, 10 towarzystw medycznych (w tym World Medical Association), 4 organizacji zrzeszających pracodawców oraz środowiska samorządowe. Działania Kampanii skierowane są do środowiska medycznego, opinii publicznej, jednostek samorządu terytorialnego oraz pracodawców.

W Komendzie Stołecznej Policji od kilkunastu lat funkcjonuje Zespół ds. Medycyny Pracy, który realizuje podstawowe przedsięwzięcia Komendanta Stołecznego Policji w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej policjantów i pracowników stołecznego garnizonu. Najważniejszymi obszarami działania w tym zakresie są: badania profilaktyczne, szczepienia ochronne i opieka medyczna po ekspozycji na zakażenie w służbie lub pracy, zabezpieczenie medyczne akcji policyjnych i wyposażenie w środki ochrony osobistej.

 
Tagi: zdrowie
powrót
drukuj