Informacyjny Serwis Policyjny

Wspólny trening

Zamieszczony Data publikacji 10.03.2016
Reprezentacja KGP w piłce nożnej pod wodzą Andrzeja „Pułkownika” Kuczyńskiego wzięła udział w przygotowaniach do rozgrywek drużyny Lampart Warszawa, kierowanej przez Mateusza Szczepaniaka i Bartka Gąsiora. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że zawodnicy Lamparta to osoby po amputacjach kończyn.

Rzecz działa się wieczorem 9 marca br. na jednym z Orlików na gościnnym warszawskim Ursynowie. Zawodnicy obu drużyn spotkali się, aby rozegrać mecz sparingowy. Nie liczył się tu wynik, ale możliwość treningu i wzajemnego poznania. Spotkanie było elementem przygotowań Lampartów do rozgrywek ligi ampfutbolu. Reprezentacja KGP nie pierwszy raz odpowiedziała na inicjatywę, o charakterze wykraczającym poza zwykłą rywalizację sportową. Dla Lampartów była to możliwość sprawdzenia się w grze ze zdrowymi sportowcami. Obserwując mecz trudno było jednak oprzeć się wrażeniu, że słowo „niepełnosprawni” jest co najmniej nieadekwatne w stosunku do zawodników Lamparta. W drużynie o kulach wyróżniał się zwłaszcza Kuba Kożuch, najmłodszy piętnastoletni zawodnik. W policyjnej drużynie zagrały natomiast trzy panie z reprezentacji kobiecej KGP: Katarzyna Pilipiuk, Beata Rosłoń i Paulina Szyndler.

 

Drużyna Lampart Warszawa jest zarządzana przez Fundację Wspierającą Rozwój Osób Niepełnosprawnych AMPACTIVE, której prezesem jest Patrycja Plewka, pierwsza kobieta w polskiej drużynie ampfutbolowej. Fundacja pomaga w aktywizację osób po amputacjach, jest otwarta także na weteranów wojskowych oraz rencistów resortowych.

 

PAWEŁ OSTASZEWSKI

zdj. autor

 
powrót
drukuj