Informacyjny Serwis Policyjny

Wizyta włoskiej policji w Opolu

Zamieszczony Data publikacji 27.06.2016

Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu gościł kapitana Christiana Constanzo. Przedstawiciel włoskiej Policji miał okazję zobaczyć miedzy innymi, jak działają polscy policjanci w zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Wizyta odbyła się w ramach Europejskiego Programu Wymiany Policyjnej „CEPOL”.

24 czerwca Komenda Wojewódzka Policji w Opolu gościła funkcjonariusza „Gardia di Finanza” z Włoch - kapitana Christiana Constanzo.  „Guardia di Finanza” to odpowiednik polskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Wizyta odbyła się w ramach Europejskiego Programu Wymiany Policyjnej „CEPOL”.

W trakcie spotkania nasi policjanci przedstawili charakterystykę zagrożeń przestępczością gospodarczą na terenie województwa opolskiego, wymieniono doświadczenia opolskiej policji, szczególnie te dotyczące specyfiki odzyskiwania mienia pochodzącego z przestępstwa.

Kapitan Chistiano Constanzo opowiedział naszym policjantom, w jaki sposób działają włoscy funkcjonariusze. Uważnie wysłuchał również, jakie metody i techniki w walce z przestępczością wykorzystywane są przez opolskich policjantów. Podczas wizyty funkcjonariusze zaprezentowali gościowi z Włoch między innymi strzelnicę oraz stanowisko kierowania. W spotkaniu wzięli udział również funkcjonariusze Urzędu Celnego w Opolu.
 

Źródło: KWP Opole

  • przedstawiciel włoskiej policji Christian Constanzo rozmawia z opolskimi policjantami
  • przedstawiciele opolskiej policji pokazują włoskiemu policjantowi tablicę ze zdjęciami
  • włoski policjant w interaktywnej strzelnicy strzela
  • włoski policjant strzela w interaktywnej strzelnicy
  • przedstawiciele opolskiej policji pokazują włoskiemu policjantowi stanowisko dowodzenia
  • przedstawiciele opolskiej Policji pozują do zdjęcia z włoskim policjantem
 
powrót
drukuj