Informacyjny Serwis Policyjny

VI Memoriał Wojciecha Spyrki

Zamieszczony Data publikacji 20.09.2016

Policjanci z Suchej Beskidzkiej kultywują piękną tradycję i 16 września 2016 roku po raz szósty zorganizowali Memoriał Wojciecha Spyrki – turniej służb mundurowych w piłce nożnej, oddając tym samym hołd swojemu zmarłemu tragicznie koledze w wypadku na służbie w kwietniu 2011 roku.

W rozgrywkach pod Babią Górą wystartowały drużyny policjantów z komend powiatowych Policji w Nowym Targu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach, oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej i funkcjonariuszy Straży Granicznej z Zakopanego.

Drużyna policjantów z Suchej Beskidzkiej podobnie jak przed rokiem zwyciężyła w VI Memoriale Wojciecha Spyrki,  pokonując tym razem w finale kolegów z KPP Oświęcim 5:1. Ozdobą finału był gol strzelony na 1:0 przez Bartłomieja Łękawę, którego nie powstydziłby się sam Cristiano Ronaldo, ponadto dwa trafienia w finale zanotował zastępca Komendanta Powiatowego mł. insp. Maciej Kubiak.

Na najniższym stopniu podium stanęli policjanci z KPP Wadowice, którzy lepiej egzekwowali rzuty karne od strażaków z Suchej Beskidzkiej. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, a puchary ufundowali: za I miejsce Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, za II miejsce Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, a za III miejsce Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej.

Zawody zakończyły się wręczeniem pamiątkowych pucharów, które uczestnikom Memoriału tradycyjnie wręczał Dominik, syn tragicznie zmarłego policjanta. Ponadto do gratulacji dołączył mł. insp. Maciej Kubiak – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej natomiast Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który w tym dniu uczestniczył w naradzie kierownictwa reprezentował podkom. Franciszek Gawlik – Pełnomocnik KWP ds. współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Źródło: KWP Kraków

 

  • na stoliku stoją puchary za udział w memoriale
  • jedna ze zwycięskich drużyn z pucharem
  • drużyny piłkarskie biorące udział w memoriale
  • Dominik, syn tragicznie zmarłego policjanta wręcza puchar zawodnikowi, obok stoi policjant
powrót
drukuj