Informacyjny Serwis Policyjny

Chojnicka komenda wyróżniona przez MSWiA

Zamieszczony Data publikacji 06.10.2016

Chojniccy policjanci, którzy pracowali nad projektem "Akademia Bezpiecznego Seniora" zostali zakwalifikowani przez komisję konkursową Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do przedstawienia swojego projektu podczas konferencji Dobrych Praktyk EUCPN, która odbędzie się na Słowacji. Zadaniem komisji było wybranie trzech najlepszych krajowych projektów do konkursu "Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości" (ECPA), organizowanego przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN).

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, którzy pracowali i przeprowadzili nowy projekt ”Akademia Bezpiecznego Seniora” zostali zakwalifikowani przez komisję konkursową Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do przedstawienia swojego projektu podczas konferencji Dobrych Praktyk EUCPN. Program prewencyjny "ABS" znalazł się w ścisłej czołówce, ocenianych przez komisję konkursową przy MSWiA, najlepszych projektów w kraju i zostanie przedstawiony podczas konferencji, która odbędzie się na Słowacji już w grudniu tego roku. Oprócz chojnickiej komendy Polskę będzie reprezentował projekt "Bezpieczna Przystań" zrealizowany przez KMP Katowice wspólnie z Urzędem Miasta Katowice oraz ”Akademia Seniora” Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Akademia Bezpiecznego Seniora to program zainicjowany i realizowany przez policjantów z chojnickiej komendy wspólnie z Chojnickim Centrum Kultury i p. Moniką Złakowską - andragogiem, którego celem jest zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób starszych. Podczas prowadzonych zajęć  teoretycznych i praktycznych, policjanci, a także zaproszeni goście przekazują seniorom informacje, o różnego rodzaju zagrożeniach, które mogą występować w stosunku do osób starszych oraz sposobach ich unikania lub zapobiegania.

W tym roku rozpocznie się kolejna edycja Akademii Bezpiecznego Seniora. Serdecznie zapraszamy seniorów na kolejne spotkania i warsztaty.

Źródło: KWP Gdańsk

 

 
Tagi: konkursy
powrót
drukuj