Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny
 • Prosimy o wsparcie dla Wiktorka, synka naszego kolegi

  Zamieszczony 04.12.2020   Lubelskie

  Daniel Jankowski jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Od niespełna 14 lat niesie pomoc mieszkańcom. Teraz to jego synek potrzebuje naszej pomocy. Wiktorek ma 2 miesiące. Jest pogodnym, ciekawym świata niemowlakiem. Niestety urodził się z wadą nóżek, która sprawia, że nigdy nie będzie w stanie samodzielnie chodzić. Wada ta zdarza się raz na ćwierć miliona urodzeń. Jedynym ratunkiem jest niezwykle kosztowna operacja. Lepsze jutro Wiktorka jest w naszych rękach.

  Czytaj całość

 • Czy wiesz, że ?

  Zamieszczony 04.12.2020  

  Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część VII.

  Czytaj całość

 • Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne!

  Zamieszczony 04.12.2020  

  Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie!

  Czytaj całość

 • #WspólnieBezpieczni – Jak zmienia się rynek dopalaczy w Polsce

  Zamieszczony 03.12.2020  

  Według opublikowanego przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości najnowszego Światowego Raportu o Narkotykach (UNODC 2020), w ciągu ostatniej dekady obserwuje się 30-procentowy wzrost liczby osób zażywających środki odurzające. Ponad 35 milionów ludzi cierpi na zaburzenia wywołane używaniem środków psychoaktywnych. Rynki narkotyków stają się coraz bardziej złożone. Do substancji pochodzenia roślinnego dołączyły setki narkotyków syntetycznych. Jak sytuacja „nowych narkotyków” wygląda z punktu widzenia polskiego toksykologa? – opowiada lek. med. Eryk Matuszkiewicz z Oddziału Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

  Czytaj całość

 • Cześć jego pamięci!

  Zamieszczony 03.12.2020   Lubuskie

  Czytaj całość

Wybierz Strony