• Komendant Główny Policji dziękuje policyjnym lotnikom

  Data publikacji: 20.10.2021  

  Dziś przed południem w nowym hangarze warszawskiej bazy lotnictwa policyjnego gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji wraz ze swoim zastępcą, nadinsp. Romanem Kusterem spotkali się z pilotami i mechanikami, biorącymi udział w misji #Turcja2021. Szef polskiej Policji pogratulował lotnikom świetnie wykonanego zadania podczas pierwszej wspólnej ze strażakami akcji zagranicznej. Z dużym uznaniem mówił o ich profesjonalizmie, odwadze i poświęceniu. Wyraził podziw dla ich pracy oraz podkreślił, że doświadczenie zdobyte podczas tej misji jest nie do przecenienia i w przyszłości z pewnością zaprocentuje.

 • Policjanci ostrzegają przed spoofingiem!

  Data publikacji: 19.10.2021  

  Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

 • Pamiętamy o st. sierż. Magdalenie Dolebskiej

  Data publikacji: 18.10.2021  

  Nasza Koleżanka st. sierż. Magdalena Dolebska zginęła na służbie 4 lata temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

 • III Bieg Charytatywny – edycja wirtualna

  Data publikacji: 15.10.2021  

  Już po raz trzeci Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie organizuje Bieg Charytatywny w formie wirtualnej, który odbędzie się od 27 października do 7 listopada br. Uzyskane wpisowe z biegu zostaną przekazane Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

 • Pamiętamy o aspirancie Tomaszu Skowronku

  Data publikacji: 13.10.2021  

  Nasz Kolega aspirant Tomasz Skowronek zginął na służbie 8 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!