• Pamiętamy!

  Data publikacji: 23.06.2022  

  Nasz Kolega sierżant sztabowy Tadeusz Sopel zginął 25 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

 • Zagraniczni Oficerowie Łącznikowi udekorowani Medalami za Zasługi dla Policji

  Data publikacji: 22.06.2022  

  22 czerwca 2022 roku w budynku Komendy Głównej Policji przy ulicy Orkana 14 w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Zasługi dla Policji, przyznanych czterem Oficerom Łącznikowym zagranicznych organów ścigania akredytowanym w Polsce. Nominowanym odznaczenia wręczył Komendant Główny Policji, gen.insp. Jarosław Szymczyk. Komendantowi Głównemu Policji w uroczystości wręczenia medali towarzyszył jego Zastępca, nadinsp. Paweł Dobrodziej.

 • Złote Blachy dla policjantów za spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej

  Data publikacji: 21.06.2022  

  Po raz dwudziesty Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy – honorowe wyróżnienia dla policjantów za spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie przy udziale Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja. Laureaci odebrali Złote Blachy z rąk Teresy Wierzbowskiej, prezes Stowarzyszenia Sygnał, reprezentującej Koalicję Antypiracką. Przedstawicielom Koalicji towarzyszyła także Karolina Szostak, dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna.

 • 4. edycja Biegu dla Bohaterów ku pamięci ikony lekkoatletyki - Janusza Kusocińskiego

  Data publikacji: 20.06.2022  

  W sobotę, 25 czerwca 2022 roku Ministerstwo Rozwoju i Technologii organizuje 4. edycję Biegu dla Bohaterów ku pamięci Janusza Kusocińskiego. Celem biegu będzie upamiętnienie osoby Janusza Kusocińskiego, a ideą happeningu historycznego jest uczczenie jego 82. rocznicy śmierci. Wydarzenie ma na celu również przybliżenie mieszkańcom Warszawy historii związanej z życiem i działalnością tego wielkiego Polaka. Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00 sprzed budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast zakończenie planowane jest na godzinę 15.00 w Palmirach na Cmentarzu Wojskowym. W miejscu zakończenia wydarzenia odbędzie się złożenie kwiatów na grobie Janusza Kusocińskiego.

 • Komendant Główny Policji z wizytą w Estonii

  Data publikacji: 15.06.2022  

  W dniach 13-15 czerwca 2022 roku z wizytą w Estonii gościła delegacja polskiej Policji na czele z Komendantem Głównym Policji, gen. insp. Jarosławem Szymczykiem. Wiodącym tematem wizyty był kryzys uchodźczy związany z wojną w Ukrainie, a także wymiana doświadczeń oraz zacieśnienie współpracy w zakresie zwalczania cyberprzestępczości.