Dolnośląscy policjanci zorganizowali konkurs pn. „Chronię prawa innego człowieka”

Data publikacji: 08.02.2017

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs pn. „Chronię prawa innego człowieka”, w ramach XVIII edycji projektu „Razem Bezpieczniej”. Jak co roku konkurs organizowany był dla młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy z województwa dolnośląskiego. Zadaniem poszczególnych grup biorących w nim udział była praca zespołowa, która polegała na stworzeniu 3-minutowego spotu reklamowego, adresowanego do młodzieży, a nawołującego do przestrzegania praw człowieka. Spot miał być opracowany w formie filmu o dowolnej technice, zawierającego obraz i dźwięk, a materiały w nich wykorzystywane nie mogły naruszać praw autorskich.

Do konkursu przystąpiło 15 drużyn z Dolnego Śląska. Poziom prac i pomysłowość młodzieży była na bardzo wyrównanym poziomie - od krótkich scenariuszy filmowych, przez autorskie piosenki hip-hop'owe, aż po nowoczesną technikę teledysku muzycznego. Policjanci oceniali przede wszystkim pomysł na przedstawienie tematu, wnikliwość ujęcia przedmiotowej problematyki, wykonanie i estetykę pracy.

Po obejrzeniu wszystkich projektów jury w składzie: Naczelnik Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu, specjalista Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu oraz Psycholog z Zespołu Psychologów KWP we Wrocławiu przyznało:
I miejsce - OHP Dzierżoniów - 18 punktów,
II miejsce - OHP Strzelin - 17 punktów,
III miejsce - OHP Kamienna Góra - 16 punktów.

Przedsięwzięcie uroczyście podsumował Naczelnik Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu mł. insp. Adam Skrzypek, który pogratulował wszystkim uczestnikom dużej wiedzy oraz umiejętności w konkursie. Głos zabrała także Pani Gabriela Szafarowska - Zastępca Komendanta DWK OHP wraz z Panią Mariolą Skorupką – Kierownikiem Zespołu Kształcenia i Wychowania DWK OHP we Wrocławiu. Pani Komendant podziękowała Naczelnikom Wydziału Prewencji za współpracę Policji z młodzieżą OHP, którą po rocznej kadencji ocenia na bardzo wysokim poziomie. W uroczystości udział wzięli również - podinsp. Dariusz Matuszczyk – Zastępca Naczelnika oraz policjanci Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu.

Za I miejsce w konkursie Naczelnik Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu wręczył puchar wypełniony po brzegi słodyczami, a pozostałych laureatów nagrodzono drobnymi upominkami. Po uroczystości wszystkich laureatów zaproszono do wrocławskiego "Humanitarium - Ogrody Doświadczeń", gdzie młodzież wraz z wychowawcami uczestniczyła w interaktywnych zajęciach warsztatowych. Nagroda została ufundowana przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: KWP w Wrocław