Informacyjny Serwis Policyjny

Nabór psów do służby w Policji

Zamieszczony Data publikacji 17.03.2017

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku poszukuje psów w wieku od roku do dwóch lat, które pomogą policjantom w codziennych obowiązkach i zadaniach.

Tropienie śladów przestępców, osób zaginionych, przeszukiwanie terenu i budynków podczas prowadzonych akcji, wyszukiwanie przedmiotów użytych do przestępstwa, narkotyków, a nawet obezwładnianie szczególnie niebezpiecznych osób - to codzienność psów służących u boku policjantów.

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku poszukuje czworonogów, które zasilą policyjne szeregi. Wcześniej zwierzęta będą poddane próbom charakteru, m.in. wykażą się w aportowaniu, obronie opiekuna i ściganiu osoby uciekającej, będzie także sprawdzona ich reakcja na strzał. Właściciel oferowanego do sprzedaży psa zobowiązany jest do przedłożenia dokumentacji, w tym:

  • aktualnego zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie;
  • dokumentu potwierdzającego pochodzenie psa, określonego w przepisach ustawy o ochronie zwierząt;
  • wyników badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych i łokciowych wraz z opisem lekarskim (tj. pies wolny od dysplazji stawów biodrowych i  łokciowych);
  • pełnej dokumentacji, jeżeli (pies w okresie od dnia kwalifikacji do dnia dostarczania do szkoły) poddawany był leczeniu lub dodatkowym badaniom.

Ponadto pies powinien być oznakowany czytelnym mikrochipem.

Osoby zainteresowane sprzedażą psów Policji prosimy o kontakt z koordynatorem ds. kynologii policyjnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – podkom. Grzegorzem Bielawskim, nr tel /85/ 670 33 85,  który dokona wstępnej oceny przydatności psa do służby.

Źródło: KWP Białystok

  • Nabór psów do służby w Policji
  • Nabór psów do służby w Policji
  • Nabór psów do służby w Policji
 
powrót
drukuj