Informacyjny Serwis Policyjny

Dochodzeniowiec w pracy, trener po służbie

Zamieszczony Data publikacji 21.03.2017

Policjanci w służbie skupiają się na realizacji powierzonych im zadań. Po pracy niektórzy z nich starają się realizować również swoje pasje, które także mogą się przydać w pracy. Mł. asp. Paweł Jastrzębski z mrągowskiej komendy interesuje się sportami walki. Dzięki temu hobby realizuje się też jako trener, a jego podopieczni osiągają sukcesy na macie.

Mł. asp. Paweł Jastrzębski od ponad dziesięciu lat jest policjantem Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Od ośmiu pracuje w Wydziale Kryminalnym, gdzie prowadzi dochodzenia. Po pracy jego życie wypełnia m.in. sportowa pasja. Przygodę, która cały czas trwa rozpoczął w wieku 14 lat zapisując się na zajęcia z kickboxingu. Później zainteresował się boksem i sportami parterowymi.

Policjant ma za sobą ukończone kursy ze specjalnością MMA. Podkreśla, że ten sport to nie tylko sztuka walki, ale również kształtowanie własnej osobowości i własnego charakteru. Ponadto sporty parterowe i związana z nimi rywalizacja na macie podnoszą ogólną sprawność fizyczną i psychiczną. Nabyte wcześniej umiejętności cały czas rozwija na treningach, a także z powodzeniem przekazuje innym. Obecnie swoją wiedzę i umiejętności w MMA przekazuje młodym sportowcom, których na co dzień trenuje w Mrągowie. Jest również trenerem funkcjonalnym i prowadzi zajęcia sportowe dla kobiet w grupie Women's Team of Hawk oraz zajęcia dla dzieci, jako trener zapaśniczy w Marcinkowie. Jego młodzi wychowankowie mogą pochwalić się osiągnięciami na macie w wielu turniejach, szczególnie tych zapaśniczych. W 2015 roku Błażej Modrzeski, jako junior zdobył Puchar Polski w MMA w Sochaczewie. Syn Michał jako 9-latek zdobył 3 miejsce w grapplingu w Mistrzostwach Polski w Mińsku Mazowieckim.

Obecnie przed funkcjonariuszem wiele emocji, bo już 1 kwietnia br. jego podopieczni będą się zmagać z rywalami na macie podczas 4. edycji Pucharu Mazur Car4Parts w Mrągowie pod patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo.

Paweł Jastrzębski, jako funkcjonariusz dba również o sprawność fizyczną mrągowskich policjantów. Raz w tygodniu spotyka się z kolegami i prowadzi zajęcia z taktyki i techniki interwencji, samoobrony z elementami boksu oraz brazylijskiego ju jitsu.

Dodatkowo, promuje aktywność fizyczną, jako alternatywę dla różnego rodzaju używek. Twierdzi, że dzięki zorganizowanym zajęciom sportowym dzieci i młodzież uczą się konstruktywnego radzenia sobie z trudnymi emocjami. Nie poprzez używanie narkotyków i alkoholu, czy też stosowania zachowań agresywnych na tzw. ulicy, ale przez kształcenie pro-zdrowotnych postaw i siły charakteru na macie.

Źródło: KWP Olsztyn

 

  • Dochodzeniowiec w pracy, trener po służbie
  • Dochodzeniowiec w pracy, trener po służbie
  • Dochodzeniowiec w pracy, trener po służbie
 
Tagi: sport, hobby
powrót
drukuj