Policjanci z Bydgoszczy ćwiczyli umiejętności na motorach

Data publikacji: 30.03.2017

Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”, jak co roku, szkolili techniki jazdy na motocyklach. Policjanci „odświeżyli” po zimie zarówno swoje umiejętności, tak samo jak te szybkie maszyny. Wkrótce motocykle będą patrolować najbardziej ruchliwe ulice miasta, ale także drogi w okolicach Bydgoszczy.

We wtorek (28.03.2017) na torze wyścigowym "Kartodrom" policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy brali udział w zajęciach doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Bardzo ważne po przerwie zimowej jest to, żeby przed wyruszeniem na trasę, do służby patrolowej z motocyklem przypomnieć sobie zachowanie podczas manewrowania, czy przemieszczania się między przeszkodami. To również doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności technicznych młodych policjantów. Uczestnicy szkolenia ćwiczyli elementy techniki jazdy:

  • slalomem między pachołkami,
  • szybką zmianę toru jazdy,
  • dynamiczne zatrzymywanie pojazdu do kontroli.

Policyjny motocykl sprawniej i szybciej może pokonać miejskie korki, niż radiowóz. Czasami dojedzie tam, gdzie auto nie dotarłoby wcale. Bydgoska drogówka ma sześć szybkich maszyn. Są wśród nich takie marki jak: Hondy, BMW i Yamahy.

Już niedługo bydgoską drogówkę będzie można spotykać na motocyklach, do czego kierowcy przyzwyczaili się już w ubiegłych latach.

Źródło: KWP Bydgoszcz