Akcja Honorowego Oddawania Krwi przed Komendą Stołeczną Policji

Data publikacji: 24.04.2017

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Stołecznej Policji już po raz kolejny organizuje Akcję Honorowego Oddawania Krwi, tym razem pod hasłem "Pomoc dla Grześka Bzikota" - policjanta, który uległ wypadkowi. Wszystkich chętnych zapraszamy do stawienia się na dziedzińcu przed budynkiem KSP w dniu 28 kwietnia 2017 roku w godz. 8:30 - 14:00.

Krew jest stale potrzebna. Zapotrzebowanie na nią nigdy się nie kończy. Na szczęście składniki krwi, czyli czerwone krwinki, białe krwinki, płytki oraz osocze są odnawialne i niezależnie od tego, czy jesteśmy dawcami czy nie, organizm nasz pracuje tak, że krew podlega ciągłej wymianie.

Pamiętajmy, że oddawanie krwi nic nie kosztuje, a z drugiej strony jest niezwykle cenne, bo ratuje życie. Dziś my oddajemy krew, jutro sami możemy jej potrzebować. Dlatego jeśli zastanawiacie się czy warto, to ja odpowiadam, że warto.

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

Źródło: KSP