Konińscy policjanci z pomocą dla chorego kolegi

Data publikacji: 09.05.2017

Policjanci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Konin postanowili pomóc koledze choremu na stwardnienie rozsiane. W tym celu przejadą rowerami trasę z Gdyni do Łomży – łącznie blisko 650 km. Za każdy przejechany kilometr pozyskani sponsorzy zgodzili się zapłacić po symbolicznej złotówce.

W długą trasę w złych warunkach pogodowych wyruszyło wczoraj w nocy ośmiu śmiałków oraz jeden policjant rezerwowy. Trasę charytatywnego rajdu rowerowego Green Velo „Jedziemy dla Pawła” o długości około 650 km pokonać chcą w ciągu sześciu dni. Wystartowali dzisiaj w Gdyni, a metę przejadą w sobotę 13 maja w Łomży.

Policjanci do wspomożenia swojego szczytnego celu – pomocy dla chorego na stwardnienie rozsiane policjanta z konińskiej jednostki znaleźli sześć firm. Każdemu policjantowi za przejechanie każdego kilometra zapłacą one po 1 zł. Jak łatwo policzyć uzbierać powinna się niebagatelna suma ponad 5000 zł, która w całości przekazana zostanie na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział Wielkopolska z przeznaczeniem na leczenie konińskiego policjanta.

Trasa rajdu zaplanowana jest następująco:

  1. Gdynia – Tolkmicko – 119 km
  2. Tolkmicko – Lidzbark Warmiński – 99 km
  3. Lidzbark Warmiński – Giżycko – 118 km
  4. Giżycko – Mierkinie – 111 km
  5. Mierkinie – Dolistowo Stare – 97 km
  6. Dolistowo Stare – Łomża – 88 km

Patronat nad rajdem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Komendant Miejski Policji w Koninie.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Źródło: KMP Konin