Bieg Żółwika – kolejna edycja turnieju funkcjonariuszy OPP w Gdańsku

Data publikacji: 24.05.2017

23 maja na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyła się kolejna edycja turnieju funkcjonariuszy OPP w Gdańsku pod nazwą „Bieg Żółwika”. Patronat nad zawodami objął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. pomorskiego i Zarząd Terenowy NSZZP OPP w Gdańsku.

W "Biegu Żółwika" wzięło udział 5 drużyn składających się z siedmiu funkcjonariuszy wyselekcjonowanych z poszczególnych pododdziałów prewencji. Zawody składały się z pięciu konkurencji wymagających umiejętności działania w zespole, integracji i przede wszystkim utożsamiania się z formacją:

- przetaczanie opony ważącej 130kg

- bieg na 1000m z przeszkodami,

- manewrowanie pojazdem służbowym,

- dowodzenie pododdziałem,

- przeciąganie liny.

 

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji klasyfikacja biegu przedstawiała się następująco:

I miejsce – Kompania I OPP w Gdańsku

II miejsce – Kompania IV OPP w Gdańsku

III miejsce – Kompania III OPP w Gdańsku

IV miejsce – Kompania II OPP w Gdańsku

V miejsce – PW/PWT OPP w Gdańsku


I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego wyróżnił wszystkie zespoły, a tegorocznemu zwycięzcy – Kompanii I OPP w Gdańsku,  wręczył Puchar Przechodni „Biegu Żółwika”, wyróżnił również indywidualnie asp. Patryka Paukszta jako najlepszego dowódcę pododdziału. Ponadto drużyny, które zajęły miejsca od I do III otrzymały puchary ufundowane i wręczone przez przedstawiciela ZT NSZZP OPP w Gdańsku asp. sztab. Rafała Bzowskiego.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy oraz pracownicy i funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, wspólnie z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku udali się na tradycyjną grochówkę ufundowaną przez ZW NSZZP woj. pomorskiego.

Źródło: KWP Gdańsk