Policjanci ratowali życie tonącej kobiety

Data publikacji: 26.05.2017

Dramatyczny przebieg miała akcja ratowania życia tonącej w Odrze 52 - letniej mieszkanki Głogowa. Trójka policjantów pływając w nurcie rzeki, zlokalizowała miejsce jej utonięcia i wydobyła pokrzywdzoną na powierzchnię. Reanimacja doprowadziła do przywrócenia akcji serca kobiety, która przebywa na oddziale intensywnej terapii głogowskiego szpitala.

Akcja ratowania życia tonącej kobiety, miała miejsce wczoraj, 25 maja br. Około godziny 19.25, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymał telefon o prawdopodobnym utonięciu 52-latki. Świadek informował, że widzi jak kobieta rozpaczliwie walczy o utrzymanie się na wodzie. Zdarzenie miało mieć miejsce tuż obok mostu na Odrze w centrum Głogowa. Dyżurny natychmiast skierował tam patrole.

Policjanci byli już na miejscu po około dwóch minutach i natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Do wody weszło dwóch policjantów, mł. asp. Tomasz Nowaczyk i asp. Łukasz Majchrzak. Po chwili dołączyli do nich dzielnicowa ze Starego Miasta sierż. szt. Joanna Rozmus. Razem szukali miejsca gdzie utonęła kobieta. Woda ma tam ponad 3 metry głębokości. Widoczność jest bardzo ograniczona. Policjantów wspierały dwa patrole policyjne na brzegu rzeki

Po około 10 minutach nurkowania i przeszukiwania dna rzeki, jeden z policjantów Tomasz Nowaczyk, odnalazł kobietę. Pomimo wielokrotnych prób nie udało mu się od razu wyciągnąć kobiety. W tym czasie na miejsce przyjechali strażacy. Do wody wszedł jeden z nich i wspólnie z policjantami wyciągnął kobietę z wody na powierzchnię.

Dalsza akcja ratownicza i reanimacyjna, prowadzona przez zespól pogotowia ratunkowego, doprowadziła do przywrócenia akcji serca. 52-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w Głogowie.

KWP we Wrocławiu