Inauguracja kampanii ZATRZYMAJ SIĘ – SPÓJRZ - POMACHAJ

Data publikacji: 07.06.2017

Policjanci mazowieckiej drogówki wraz z przedstawicielami firmy Volvo Trucks Polska rozpoczęli w Radomiu kampanię STOP - LOOK – WAVE, która ma uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, innym niż kierowcy samochodów ciężarowych, że wokół „dużego” pojazdu znajdują się tzw. martwe pola.

Rajd był rewelacyjną okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drogach wśród dzieci i młodzieży, a szczególnie korzystających z rowerów. Uczestnicy tj. 17 drużyn z 9 szkół, pokonywali wyznaczony szlak. W trakcie spotkania uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych oraz sprawnością podczas jazdy na rowerowym torze przeszkód, przygotowanym przez policjantów. Na mapie rajdu znajdował się specjalnie przygotowany odblaskowy punkt-miejsce, gdzie mogli sprawdzić dlaczego odblaski na drodze są tak ważne, dlaczego powinno się je nosić w miejscach widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami policjanci spodziewają się większej ilości dzieci i młodzieży przebywającej bądź bawiącej się w rejonie ulic. Dlatego też Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zaprosiła na spotkanie przedstawicieli firmy Volvo Trucks Polska, którzy zainaugurowali w Radomiu ogólnopolską kampanię pn. STOP - LOOK - WAVE, czyli ZATRZYMAJ SIĘ - SPÓJRZ - POMACHAJ. Celem kampanii jest uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, innym niż kierowcy samochodów ciężarowych, że wokół dużego pojazdu znajdują się tzw. martwe pola - miejsca wokół samochodu, w których inni uczestnicy ruchu drogowego są niewidoczni. Już w swojej nazwie akcja przekazuje nam podstawowe wskazówki jak mamy się zachować, kiedy chcemy przejść przez ulicę, po której porusza się samochód ciężarowy. ZATRZYMAJ SIĘ (spójrz w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo), SPÓJRZ na kierowcę - upewnij się, że jesteś przez niego widziany i POMACHAJ, a kiedy odwzajemni Twój gest - przejdź bezpiecznie przez ulicę.

Źródło: KWP zs. w Radomiu