Najlepszy dyżurny Opolszczyzny 2017 roku

Data publikacji: 09.06.2017

Asp. sztab. Marcin Gajdzica z Kędzierzyna-Koźla to najlepszy dyżurny Opolszczyzny 2017 roku. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu zakończył się dwudniowy turniej dla dyżurnych województwa opolskiego. Rola dyżurnego jest kluczowa, bowiem to właśnie dyżurny w sytuacji zgłoszenia podejmuje decyzje o stosownych działaniach.

Finał konkursu został przeprowadzony w czterech konkurencjach: pierwsza z nich obejmowała symulację pracy na stanowisku kierowania, druga obsługę środków łączności przewodowej i bezprzewodowej, trzecia obsługę policyjnych systemów informatycznych, a czwartą był test wiedzy ogólnopolicyjnej. W turnieju wystartowali policjanci reprezentujący wszystkie jednostki województwa opolskiego.

Najlepszym dyżurnym Opolszczyzny 2017 roku okazał się asp. sztab. Marcin Gajdzica z KPP w Kędzierzynie-Koźlu. Na pozycji drugiej uplasował się nadkom. Jacek Krupa z KPP w Głubczycach, natomiast na trzeciej kom. Łukasz Bakalarczyk z KPP w Nysie.

W finale uczestniczyło 11 najlepszych policjantów służby dyżurnej z jednostek powiatowych naszego województwa. To oni uzyskali najlepsze wyniki w swoich komendach. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w każdej z konkurencji finałowych.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – insp. Jarosław Kaleta pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim policjantom za udział w zmaganiach. Pan komendant podkreślił, jak ważny jest aspekt samokształcenia, zwłaszcza na takim stanowisku jak dyżurny. Zaznaczył też ogromną rolę, jaką ogrywają dyżurni w Policji.

Źródło: KWP Opole