Uczymy dzieci jak bezpiecznie wypoczywać

Data publikacji: 09.06.2017

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to niezwykle istotne zagadnienie w kontekście zbliżających się wakacji. Lubuska Policja włączyła się w festyn zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Dzieci zdobywały wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym udowadniając, ze wiele zagadnień nie stanowi dla nich żadnej tajemnicy.

Wakacje dla dzieci to czas beztroski i odpoczynku. Dla służb dbających o bezpieczeństwo najmłodszych to okres intensywnej pracy. By do zdarzeń z udziałem dzieci nie dochodziło, lubuska policja już od kilku miesięcy przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Festyn zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. to idealna okazja do spotkania z najmłodszymi. Funkcjonariusze komendy wojewódzkiej i miejskiej sprawdzali umiejętności dzieci.


Najmłodsi mieli do przebycia trasę złożoną z kilkunastu zadań praktycznych i teoretycznych. Prowadziła ona przez stanowiska policji, straży pożarnej, miejskiej i przedstawicieli WORD-u. Lubuscy policjanci sprawdzali znajomość znaków drogowych. Szybko okazało się, że większość dzieci doskonale zna ich znaczenie, bo słyszeli o tym w szkołach – często podczas zajęć prowadzonych właśnie przez funkcjonariuszy. Policjanci z gorzowskiej komendy miejskiej zorganizowali miasteczko ruchu drogowego. Trasa nie była skomplikowana, jednak wymagała precyzji i znajomości przepisów. Tu czas się nie liczył, o czym dzieci czasami zapominały. Wskazówki policjantów były pomocne, bo uczestnicy przykładali się do zadania.

Lubuska Policja przed wakacjami weźmie udział w szeregu spotkań, podczas których będzie przypominała o bezpiecznych wakacjach. Już za kilkanaście dni mieszkańcy województwa lubuskiego wyruszą na urlopy. Właściwe zaplanowanie podróży i jazda zgodna z przepisami pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KWP Gorzów Wlkp.