Znamy najlepszy "Patrol Roku" z województwa zachodniopomorskiego

Data publikacji: 22.06.2017

Sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zwyciężyli w Finale Eliminacji Wojewódzkich XXIV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" i to oni będą reprezentować zachodniopomorski garnizon w Finale Ogólnopolskim Zawodów, który odbędzie się we wrześniu br. w Szkole Policji w Słupsku.

Przez dwa dni (20 i 21 czerwca br.) policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali  o miano najlepszego policyjnego patrolu roku. Zawody te zwane popularnie "Czarem Par" zorganizowane są  już  po raz 24. Tym razem mogliśmy obserwować zmagania 21 najlepszych par patrolowych z naszego województwa.

Funkcjonariusze podczas turnieju sprawdzali się w kilku konkurencjach.

W pierwszym dniu eliminacji 42 funkcjonariuszy, którzy na co dzień patrolują województwo zachodniopomorskie uczestniczyło w sprawdzianie z strzelania sytuacyjnego i sprawności fizycznej, natomiast drugi poświęcony był sprawdzeniu ich umiejętności z taktyki i techniki interwencji oraz sprawdzianu z wiedzy zawodowej.

Tylko jedna z konkurencji finałowych miała charakter teoretyczny (sprawdzian wiedzy zawodowej) - pozostałe to konkurencje praktyczne, zbliżone do realiów służby patrolowej. Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo - interwencyjną.  Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.

Bezkonkurencyjnymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie!

  • I miejsce - sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z KPP  w Choszcznie
  • II miejsce - sierż. Pragier Piotr i post. Gredka Maciej z KPP w Pyrzycach
  • III miejsce - sierż. Naumowicz Andrzej i post. Gnoiński Radosław w KPP w Wałczu

Policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon  w Finale Ogólnopolskim Zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się w dniach 13-15  wrześniu br.

Na koniec zwycięzcom  gratulował i wręczał nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie  insp. Piotr Ostrowski oraz  życzył im powodzenia  podczas codziennej służby a reprezentantom garnizonu na Ogólnopolskich Zawodach samych sukcesów i oczywiście zajęcia miejsca na podium.

Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia i zasłużone słowa uznania dla zwycięzców od pozostałych uczestników wojewódzkich eliminacji.

Źródło: KWP Szczecin