Przebiegną ponad 700 kilometrów dla Kacperka

Data publikacji: 27.06.2017

„DLA SERCA I KRWI” to nazwa charytatywnego biegu przez Polskę, który promuje oddawanie krwi oraz zachęca do pomocy choremu Kacperkowi – dwuletniemu synkowi policjanta z Łańcuta. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć tą akcję, aby przyłączyli się do biegu, który wystartuje 1 lipca br. w Krynicy Morskiej, a zakończy się 9 dni później w podrzeszowskim Dynowie.

1 lipca 2017 r. Sławomir Hadro i Łukasz Domin wyruszą z Krynicy Morskiej i przez 9 dni przebiegną dystans 733 km z północy na południe Polski. Ci dwaj sportowcy postanowili połączyć swoją pasję - bieganie - z ogólnopolską akcją charytatywną  „DLA SERCA I KRWI”. Chcą w ten sposób zebrać pieniądze na leczenie Kacperka oraz promować akcję krwiodawstwa.

Kacperek jest synkiem policjanta z łańcuckiej komendy. Urodził się w 2015 r. z połową serca (Zespół niedorozwoju lewego serca HLHS). Chłopczyk przeszedł już kilka operacji oraz szereg zabiegów interwencyjnych. Jednak jego serduszko potrzebuje kolejnej operacji, a rodziców czeka jeszcze długa i kosztowna walka o zdrowie i życie Kacperka.

Wszyscy, którzy zdecydują się na oddanie krwi, niech zrobią to pod hasłem „DLA SERCA I KRWI”. Natomiast  biegacze z całej Polski mogą dołączyć do Sławka i Damiana na każdym odcinku trasy biegnącej od Krynicy Morskiej do Dynowa.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć tę szlachetną inicjatywę, aby dołączyli do biegu - zwłaszcza na odcinku Rzeszów - Dynów.

Nie bądźmy obojętni. Przyłączmy się do akcji „DLA SERCA I KRWI”. Szczegółowe informacje na temat możliwości finansowej pomocy Kacperkowi znajdują się na stronie: http://www.sercedziecka.org.pl/podopieczni/potrzebuja-pomocy/2283-slaby-kacper.html

(KWP w Rzeszowie)