Turniej konny podczas "Bezpiecznych Wakacji"

Data publikacji: 04.07.2017

2 lipca 2017 roku na padoku przy ul. Łagiewnickiej 305 odbyły się I łódzkie Zawody Konne na Policyjnym Torze Przeszkód. Organizatorem imprezy była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Straż Miejska w Łodzi. W zawodach udział wzięli udział jeźdźcy z KPP w Tomaszowie Mazowieckim, Straży Miejskiej w Łodzi i Wrocławiu. Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci pucharów, a dla uczestników turnieju dyplomy.

Turniej był nową wspólną inicjatywą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Komendanta Straży Miejskiej w Łodzi i miały również na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy pełniący służbę na koniach w województwie łódzkim.

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania tor składający się w typowych przeszkód dla zawodów jeździeckich oraz przeszkód, które są charakterystyczne dla specyfiki pełnienia służby przez konie w służbach mundurowych. (np.: zapalona belka, przepychanie piłki, beczki)

I miejsce - st. sierż. Agnieszka Walczak KPP Tomaszów Mazowiecki na koniu JAWOR

II Miejsce - mł. strażnik Rafał Snycerz – Straż Miejska w Łodzi na koniu CORNER

III Miejsce - Michał Zastawny – Straż Miejska we Wrocławiu na koniu LOLIPOP

Zawodom jeździeckim towarzyszył piknik profilaktyczny propagujący bezpieczeństwo podczas wakacji oraz aktywne formy spędzania wolnego czasu zorganizowany. W pikniku brały udział jednostki Policji w Łodzi i Zgierzu, które przygotowały atrakcje dla dzieci i młodzieży w postaci konkursów oraz pokazu pracy technika kryminalistyki i udzielania pierwszej pomocy. Można było również obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Łodzi oraz przymierzyć sprzęt wykorzystywany podczas służby przez Oddział Prewencji Policji w Łodzi.

Już dzisiaj planowane są zawody w przyszłym roku na w szerszym gronie zawodników na które serdecznie zapraszamy.

1 lipca, odbyła się oficjalna prezentacja drużyn biorących udział w turnieju oraz parada konna. Trasa defilady ulicą Piotrkowską jeźdźców Policji oraz Straży Miejskiej przebiegała na odcinku od placu Wolności do pasażu Schillera. W paradzie wzięli także udział rowerzyści.

Źródło: KWP Łódź