Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Profilaktyczny Reksio na "KAMERALNYM LECIE"

Zamieszczony Data publikacji 06.07.2017

Jak bezpiecznie spędzać wakacje, jak zachowywać się nad wodą, czy też jak pomagać choremu przyjacielowi mogli dowiedzieć się najmłodsi uczestnicy „Kameralnego Lata". Prewencyjne porady przekazywały policjantki z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu oraz bohater kreskówki Reksio, w czasie specjalnych seansów kinie Helios.

Kolejny raz od początku organizowania Kameralnego Lata w Radomiu przygotowano specjalne pokazy dla dzieci. Tegoroczny pomysł zbiegł się z 50-urodzinami Reksia. W czwartkowe przedpołudnie sala kina „Helios" pękała w szwach. Wypełniona była wielbicielami pomysłu Lechosława Marszałka i stworzonych przez niego kreskówkowych postaci.

Z widownią spotkały się też policjantki z KWP oraz przewodnik psa z radomskiej KMP. Wprowadzili dzieci w zagadnienia dotyczące bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w wakacje oraz opowiedzieli na czym polega praca policyjnego czworonoga. W bardzo prostych i przystępnych słowach przekazywała im wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej. Oczywiście nie obyło się także bez konkursów dla dzieci.

I chociaż od powstania animowanej serii minęło już 50 lat, to powstałe filmy pozostają nadal aktualne i w swojej pomysłowości prześcigają produkowane obecnie bajki dla dzieci.

Źródło: KWP zs. w Radomiu

 

  • policjant i policjantka z psem na scenie
  • policjantka z dziećmi
  • policjantka z dziećmi
  • policjantka i policjant z psem na scenie na widowni dzieci
  • ekran w kinie z wyświetlanym filmem
  • dzieci z opiekunkami
 
powrót
drukuj