Wojewódzkie eliminacje do XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji

Data publikacji: 14.07.2017

Najlepszy policyjny pies na Warmii i Mazurach wabi się Etaż, a jego przewodnik to st. asp. Czesław Ćwik. Na co dzień pracują w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. Teraz przewodnik ze swoim czworonożnym przyjacielem zmierzy się w ogólnopolskich zawodach, które odbędą się na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

W dniach 11-12 lipca br. na terenie zakładu Kynologii w Sułkowicach (woj. mazowieckie), odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. W eliminacjach wzięły udział psy z garnizonu warmińsko-mazurskiego. Program zawodów obejmował rywalizację czworonogów w dwóch kategoriach; w kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków. Psy uczestniczyły w  konkurencjach, ogólne posłuszeństwo na które składało się 10 zadań oraz z pracy węchowej, które składało się z 4 zadań.

Psy miały do wykonania m.in. znalezienie ukrytych próbek zapachowych w pojazdach osobowych i bagażu, pokonanie toru przeszkód i wykazanie się prawidłowością poleceń podawanych przez swojego przewodnika.

W klasyfikacji generalnej tytuł najlepszego psa policyjnego zdobył pies Etaż z przewodnikiem st. asp. Czesławem Ćwik z KPP Kętrzynie, na drugim miejscu uplasował się pies Irda z sierż. szt. Przemysławem Łepek z KMP w Elblągu. Najniższy stopień podium zajął pies Her z asp. Mariuszem Krężel również z KMP w Elblągu.

Natomiast najlepszym psem w kategorii wyszukiwania zapachu narkotyków został pies Etaż z przewodnikiem st. asp. Czesławem Ćwik z KPP Kętrzynie. Najlepszym psem w kategorii wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych został pies Her z asp. Mariuszem Krężel z KMP w Elblągu.

Teraz zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie, w XVII Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, 5-8 września br.

Źródło: KWP Olsztyn