Informacyjny Serwis Policyjny

W Żorach powstał reportaż z okazji Święta Policji

Zamieszczony Data publikacji 17.07.2017

Co wiedzą na temat funkcjonowania żorskiej komendy, jak oceniają pracę mundurowych, a także czego im życzą z okazji nadchodzącego Święta Policji? - o to zapytano mieszkańców Żor, którzy w specjalnym reportażu postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Materiał filmowy nawiązuje nie tylko do lipcowego święta mundurowych, ale i jest ewokacją wniosków z majowego raportu Eropolis "Bezpieczne i otwarte miasta" przedstawiającego Żory jako jednego z liderów w kraju. Zapraszamy do obejrzenia.

W maju tego roku ukazał się trzeci z rzędu raport Europolis "Bezpieczne i Otwarte Miasta" wydany przez Fundację Schumana, którego wyniki dla Żor okazały się niezwykle imponujące. Nie tylko znalazły się one w czołówce najbezpieczniejszych miast w Polsce, ale i liderów pod względem zadowolenia mieszkańców z poziomu życia, czy indywidualnego poczucia bezpieczeństwa. W pierwszym przypadku odsetek wyniósł 88%, natomiast w drugim aż 91%. Wnioski z raportu dowiodły, że mieszkańcy Żor czują się bezpiecznie, nie obawiają się przestępców i są zadowoleni z tego, że związali się właśnie z tym miastem.

Specjalna ekipa filmowa postanowiła to sprawdzić. Jej członkowie z kamerą dotarli w wiele miejsc i pytali m.in. o to czy mieszkańcy Żor czują się bezpiecznie, jak oceniają pracę żorskich stróżów prawa i co wiedzą na temat funkcjonowania miejscowej komendy? Oprócz wyrażonych opinii mieszkańcy, a także współpracujący na co dzień z policjantami partnerzy, licznie złożyli mundurowym życzenia z okazji tegorocznego Święta Policji.

Reportaż powstał przy współpracy z Telewizją Żory, a jego emisja miała miejsce podczas wczorajszej uroczystości z okazji Święta Policji. Gorąco zapraszamy do jego obejrzenia!

Źródło: KWP Katowice

 

 

 

 
powrót
drukuj