Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Mniej przestępstw na Dolnym Śląsku - podsumowanie I półrocza 2017

Zamieszczony Data publikacji 04.08.2017

Minione półrocze, to kontynuacja spadku przestępczości na terenie województwa dolnośląskiego, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, gdzie odnotowano spadek w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o blisko 2,2 tys. przestępstw, czyli o blisko 14%. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji na rzecz mieszkańców.

W I półroczu 2017 roku na terenie województwa dolnośląskiego, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano kolejny spadek przestępczości, w tym ogółem o blisko 4%, a przestępstw najbardziej społecznie uciążliwych, czyli m.in. rozbojów, bójek i pobić, kradzieży, w tym kradzieży samochodu oraz włamań – o blisko 14%.

W wymienionym okresie tego roku odnotowano:

  • Kradzieże – spadek o ponad 11%
  • Kradzież samochodu – spadek o blisko 18%
  • Włamania – spadek o ponad 17%
  • Rozboje – spadek o blisko 17%
  • Bójki i pobicia – spadek o blisko 20%
  • Uszkodzenie rzeczy – spadek o ponad 16%

W I półroczu 2017 r. po raz kolejny wzrosła też efektywność działań dolnośląskiej Policji w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej oraz gospodarczej. Zaangażowanie funkcjonariuszy doprowadziło do ujawnienia o ponad 30% więcej przestępstw narkotykowych oraz o blisko 3% przestępstw gospodarczych, a także zatrzymania ich sprawców.

Źródło: KWP Wrocław

 

 
powrót
drukuj