Lubuska Policja na obchodach Święta Wojska Polskiego

Data publikacji: 15.08.2017

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to ważny dzień dla każdego żołnierza. W oficjalnych uroczystościach wzięła udział lubuska Policja na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzym Głąbowskim, któremu towarzyszyli funkcjonariusze oraz poczet sztandarowy.

Święto Wojska Polskiego to okazja to oddania hołdu wszystkim walczącym za wolność i Ojczyznę w 1920 roku podczas Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Paweł Socha. Tuż po niej zaproszeni goście, funkcjonariusze służb państwowych oraz mieszkańcy Gorzowa i okolic udali się na pobliski Plac Grunwaldzki, gdzie odbył się uroczysty apel.

Gospodarzami Święta Wojska Polskiego był Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Dowódca Garnizonu Skwierzyna mjr Robert Pulikowski oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki. Wśród zaproszonych gości była Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz służb mundurowych. Lubuską Policję reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski. Nie mogło zabraknąć także pocztu sztandarowego. Wśród obecnych służb, byli także lubuscy funkcjonariusze.

Po uroczystościach licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli obejrzeć prezentowany przez służby sprzęt. Festyn rozpoczął się od pokazu lubuskich antyterrorystów. Wśród wojskowych karabinów i pojazdów, swoje stanowisko miała Lubuska Policja. Tu można było dowiedzieć się o działaniach profilaktycznych czy miejscach, w których należy szukać pomocy. Policjanci ruchu drogowego prezentowali symulator zderzeń. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko antyterrorystów. Każdy mógł dokładnie obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez Lubuską Policję.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.