Charytatywny mecz i pokaz policyjnego sprzętu dla chorego Marcinka

Data publikacji: 16.08.2017

Tarnogórscy policjanci włączyli się do akcji charytatywnej dla chorego na autyzm Marcina. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 10-latka. Mundurowi zorganizowali charytatywny mecz piłkarski oraz pokazy policyjnego sprzętu, w tym więźniarki, radiowozów i motocykla, które oblegane były nie tylko przez dzieci, ale także przyciągały uwagę dorosłych. Największe wrażenie na uczestnikach festynu zrobił pokaz tresury psów policyjnych.

W miejscowości Koty odbył się festyn rodzinny dla Marcina. Impreza została zorganizowana w celu zebrania pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji chorego na autyzm Marcina Chudzika. Chłopiec ma 10 lat, od urodzenia nie mówi i potrzebuje stałej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach. Rehabilitacja chłopca jest bardzo kosztowna, dlatego też zorganizowano charytatywną zbiórkę pieniędzy. Do akcji przyłączyła się Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach oraz Komisariat Policji w Tworogu. Policjanci dla uczestników festynu zorganizowali mecz piłkarski pomiędzy drużyną policjantów a oldbojami Koty. Po meczu były pokazy sprzętu policyjnego. Dużo frajdy uczestnicy mieli podczas oglądania radiowozów, policyjnej więźniarki, a dzieci biorące udział w imprezie mogły pobawić się z policyjną maskotką- Sznupkiem. Oblegany nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych był policyjny motocykl. Uczestnicy festynu w „alko-goglach” próbowali strzelić gola Sznupkowi. Przy okazji tej zabawy policjanci prowadzili profilaktyczną pogadankę i uświadamiali uczestników zabawy, jak niebezpieczne jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Największe zainteresowanie podczas festynu wzbudził pokaz tresury policyjnych psów, który zrobił na oglądających ogromne wrażenie. Na koniec imprezy, w imieniu tarnogórskich policjantów Komendant Komisariatu Policji w Tworogu wręczył Marcinkowi prezenty oraz maskotkę Sznupka i życzył chłopcu szybkiego powrotu do zdrowia. Kwota, którą udało się zebrać podczas charytatywnej akcji, zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie 10-latka.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc dla chłopca składamy serdeczne podziękowania, a rodzicom i ich synowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: KWP w Katowicach