Informacyjny Serwis Policyjny

Policjant na trasie ultramaratonu "Tour De PoMorze 700 km Non Stop"

Zamieszczony Data publikacji 18.08.2017
  • asp. szt. Tomasz Jabłoński z innym uczestnikiem zawodów

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, asp. szt. Tomasz Jabłoński wziął udział w Ultramaratonie Kolarskim ''Tour De PoMorze 700 km non stop''.

W sobotę, 29 lipca kolarze wyruszyli ze Świnoujścia. Trasa Ultramaratonu liczyła 700 km i przebiegała wzdłuż granic województwa Zachodniopomorskiego z limitem czasu na pokonanie wyznaczonej trasy, wynoszącym 50 godzin.

„Tour De PoMorze 700 km wokół woj. Zachodniopomorskiego” jest jedną z najdłuższych jak i najcięższych imprez kolarskich w Polsce, gdyż rozgrywana jest na zasadzie jazdy Non Stop od startu do mety jedynie z przerwami na potwierdzenie obecności oraz posileniu się na Punktach Kontrolno-Żywnościowych, które rozmieszczone były na trasie Ultramaratonu w odległościach od siebie od 50 do 95 km.

Rywalizacja przebiegała w 2 kategoriach – SOLO (zawodnicy jadą całą drogę samodzielnie) oraz OPEN (można jechać samemu lub w grupie). Nasz reprezentant startujący w kategorii OPEN, z czasem 32:50:53, zajął 38 miejsce na 108 uczestników.
Całość trasy pokonał wspólnie ze swoim kolegą, razem wystartowali pod szyldem „Mustangi Rzecko”.

Na co dzień asp. szt. Tomasz Jabłoński jest Kierownikiem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Nadzoruje pracę funkcjonariuszy tego Ogniwa, wspiera ich w codziennej służbie oraz służy fachową pomocą w każdej sytuacji. Asp. szt. Tomasz Jabłoński służbę w Policji pełni od 16 lat.

Gratulujemy uzyskanego wyniku, oraz życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: KWP Szczecin

 

powrót
drukuj