Policjanci i żołnierze zbierają krew dla Wojtka

Data publikacji: 07.09.2017

Międzyrzeccy policjanci i żołnierze oddali krew dla chorego Wojtka Wesołowskiego – byłego siatkarza z Międzyrzecza, a obecnie dzielnicowego z Solca Kujawskiego. W środę (6 września) mundurowi wzięli udział w finale akcji zbiórki krwi, oddając najcenniejszy dar ratujący życie.

Inicjatorami przedsięwzięcia byli klubowi koledzy Wojtka. Kapitan drużyny Piotr Hałus opisuje działanie sportowców w następujący sposób:

„Wojtek stawał z nami do boju o siatkarskie zwycięstwo przez kilka sezonów. Teraz, kiedy toczy najważniejszą walkę o swoje życie, my stajemy u jego boku”.

Do zbiórki krwi dla byłego sportowca, a aktualnego dzielnicowego z Solca Kujawskiego przyłączyli się międzyrzeccy policjanci oraz żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Nie zabrakło także mieszkańców miasta, którzy wyrazili chęć pomocy Wojtkowi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze udostępniło mobilny punkt poboru krwi, w którym od godzin porannych przy Międzyrzeckim Ośrodku Rekreacji i Wypoczynku medyczna załoga rozpoczęła akcję honorowego krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu policjantów, żołnierzy oraz mieszkańców udało się zebrać prawie 28 litrów życiodajnego płynu. Uwieńczeniem tej szlachetnej akcji był  siatkarski mecz byłej drużyny Wojtka z żołnierzami z „Siedemnastki”.

Źródło: KWP Gorzów Wielkopolski