Lubuskie wydarzenia sportowe zabezpieczane przez policjantów

Data publikacji: 11.09.2017

Bardzo intensywny weekend za lubuskimi policjantami, mającymi za zadanie dbać o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w licznych wydarzeniach sportowych jakie odbywały się w regionie. Półfinały mistrzostw Polski na żużlu czy spotkanie derbowe gorzowian z zielonogórzaninami w ramach piłkarskich rozgrywek III ligii zaangażowały duże policyjne siły. Czasu do złapania oddechu niewiele. Przed nami bowiem derby Ziemi Lubuskiej.

Terminarz i układ w tabeli w poszczególnych rozgrywkach sportowych w województwie lubuskim ułożył się w ten sposób, że kilka ważnych spotkań odbyło się w jednym dniu. W niedzielę, 10.09.br., w ramach rozgrywek III ligii piłki nożnej spotkały się drużyny z Gorzowa i Zielonej Góry. Duże zainteresowanie tym widowiskiem sprawiło, że mecz oglądało ponad 1000 kibiców, w tym 200 przyjezdnych. Lubuscy stróże prawa już wcześniej przygotowali się do zabezpieczenia tego wydarzenia. Stąd policjantów z regionu wsparli także mundurowi z Oddziałów Prewencji z województwa wielkopolskiego, którzy mają doświadczenie w zabezpieczaniu tego typu spotkań.

Kolejnym wyzwaniem dla policjantów było zabezpieczenie rewanżowego meczu żużlowego pomiędzy ekipą z Zielonej Góry i Leszna. Tu również nastapiła duża koncentracja policyjnych sił właściwie ze wszystkich pionów. Policjanci musieli zapewnić bezpieczeństwo blisko 10 tysiącom kibiców miejscowych oraz 450 z Leszna. Kiedy mecz w Zielonej Górze dobiegał końca, to policjanci w północnej części województwa już byli gotowi do zabezpieczenia drugiego meczu półfinałowego. Do Gorzowie Wlkp. bowiem przyjechała ekipa z Wrocławia, aby rozstrzygnąć o tym kto pojedzie w wielkim finale. Kibicom gorzowskim, których było blisko 11 tysięcy oraz wrocławskim -150, bezpieczeństwo zapewniali policjanci. Łącznie w zabezpieczeniu wszystkich sportowych wydarzeń wzięło udział blisko 600 stróżów prawa.

Czasu do złapania oddechu niewiele. Kolejne dwie niedziele zapowiadają się dla lubuskich stróżów prawa również bardzo intensywnie. Rozstrzygnięcia ostatnich dni na torze sprawiły, że po raz drugi w tym sezonie dojdzie do lubuskich derbów. O brązowy medal powalczą ekipy z Gorzowa i Zielonej Góry. Policjanci już przygotowują się do zabezpieczenia obu spotkań.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film Lubuskie wydarzenia sportowe zabezpieczane przez policjantów

Pobierz plik Lubuskie wydarzenia sportowe zabezpieczane przez policjantów (format mp4 - rozmiar 27.05 MB)