Konkurs „Filmowy przeWODNIK” rozstrzygnięty!

Data publikacji: 18.09.2017

11 września 2017 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „Filmowy przeWODNIK” zorganizowany w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jury wyłoniło 4 zespoły, które nadesłały najciekawsze filmy promujące bezpieczny wypoczynek w wodzie i nad wodą.

Konkurs filmowy był elementem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Główna Policji oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W konkursie mogły wziąć udział zespoły (maksymalnie pięcioosobowe) składające się z osób, które nie ukończyły 18 lat, działające pod opieką pełnoletniego opiekuna. Do 1 września br. do Komendy Głównej Policji można było nadsyłać filmy zrealizowane dowolną techniką cyfrową. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, filmy promowały również zdrowy i aktywny tryb życia.

Jury podczas posiedzenia przeanalizowało nadesłane filmy. W ocenie brano pod uwagę takie kryteria jak zgodność z tematyką konkursu, oryginalność podejścia do tematu, wartość edukacyjną, artystyczną i techniczną oraz inwencję twórczą.

WERDYKT JURY:

I MIEJSCE – film „Przewodnik” (Łódź)

Skład zespołu: Maja Łabędzka, Jan Łabędzki, Antoni Urbaniak

Opiekun: Izabela Urbaniak
 

II MIEJSCE – film „Kąp się z głową” (Miłaczew)

Skład zespołu: Gabriela Jasiak, Julia Mijalska, Marcin Wojciechowski, Piotr Pawlak, Jan Bronikowski

Opiekun: Beata Górska

 

III MIEJSCE – film „Błażej zwycięzca” (Dębica)

Skład zespołu: Julia Daniel, Wiktoria Kwiatek, Katarzyna Rojek, Błażej Bała

Opiekun: Sylwia Daniel
 

WYRÓŻNIENIE – film „Powiedz TAK zabawie i bezpieczeństwu” (Solec Kujawski)

Skład zespołu: Marta Grabska, Kamil Rudny, Jakub Ciechorski

Opiekun: Marcin Borkowski
 

Jury serdecznie gratuluje laureatom konkursu oraz dziękuje wszystkim jego uczestnikom za zaangażowanie. O terminie wręczenia nagród laureaci oraz ich opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo.

(KGP)