Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

"Nasza Krew – Nasza Ojczyzna"– honorowa akcja oddawania krwi

Zamieszczony Data publikacji 23.10.2017
Od 23 października do 15 grudnia Straż Graniczna dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, organizuje kolejną edycję akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Dobroczynność i chęć niesienia pomocy poszkodowanym to jeden z celów przyświecających każdemu policjantowi. Wspólnie zadbajmy o to, by mundur kojarzony był z troską o bezpieczeństwo obywateli i wierną służbą narodowi.

Wzorem lat poprzednich, przedsięwzięcie "Nasza krew-nasza ojczyzna" organizowane jest dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W myśl tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi, wszyscy policjanci oraz funkcjonariusze i pracownicy innych służb mundurowych będą mogli pomóc w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Oprócz podzielenia się najcenniejszym darem jakim jest krew, każdy będzie miał szansę zarejestrować się jako dawca szpiku. Kampania rozpoczęła się dzisiaj i potrwa do 15 grudnia.

Honorowym patronatem akcję objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Pamiętajmy - każda kropla krwi jest na wagę życia! Poprzez jej oddanie, przyczyniamy się do uzupełnienia deficytu tego życiodajnego płynu w placówkach służby zdrowia i bankach krwi. Dzieki temu każdy z nas może przyczynić się bezpośrednio do uratowania czyjegoś życia!

Aby dołączyć do akcji należy przy rejestracji podać hasło "Nasza krew-nasza ojczyzna". 

 
powrót
drukuj