KWP/CSP: „Kynologia służbowa Policji – efektywność wykorzystania psów służbowych”

Data publikacji: 27.10.2017

W Mrągowie zakończyło się trzydniowe seminarium szkoleniowe skierowane do koordynatorów nadzorujących problematykę psów służbowych z wydziałów prewencji komend wojewódzkich policji i komendy stołecznej policji oraz przewodników psów służbowych.

Organizatorami przedsięwzięcia był Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji oraz Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. W seminarium udział wzięło 33 koordynatorów oraz przewodników psów służbowych. Podczas przeprowadzanych zajęć uczestnicy odwiedzili między innymi Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, gdzie odbył się pokaz sprzętu służbowego używanego przez przewodników psów służbowych straży granicznej oraz pokaz pracy węchowej psów wyszkolonych do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych. Pokaz odbył się w symulatorze samolotu pasażerskiego. W Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie uczestnicy seminarium mieli możliwość obejrzenia nowej bazy kojcowej oraz sprzętu tresurowego przewodników psów służbowych.

W warmińsko - mazurskiej policji służbę pełni 36 psów wyszkolonych w różnych kategoriach: 22 patrolowo - tropiące, 4 do wyszukiwania zapachów narkotyków, 3 do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, 2 do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich, 2 patrolowe i 3 tropiące.

(in/rj)